Володимир Прокопів: перелік історичних будівель ХІХ-ХХ ст., де заборонена реконструкція та капітальний ремонт, буде розширюватися

Київрада ввела мораторій на реконструкцію та/або капітальний ремонт історичних будівель ХІХ-ХХ століття, щоб уберегти їх від посягань забудовників. Наразі до списку включено 119 об’єктів. Різні види робіт, у тому числі огородження чи порушення елементів благоустрою, заборонено до моменту повного дослідження та визначення історичної і культурної цінності цих об’єктів – повідомив голова “Європейської Солідарності” в Київраді, профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів під час брифінгу, присвяченому збереженню історичної спадщини столиці.
Він уточнив, що було накладено мораторій на будівлі, яким понад 100 років, вони перебувають у незадовільному стані або під загрозою знищення. При цьому – несуть наукову, історичну чи мистецьку цінність, але не мають статусу, який би убезпечив їхнє цілісне збереження та охорону.

«До прикладу, мораторій поширюється на Пивоварений завод, що на вулиці Кирилівській, 41. Ця будівля є яскравим прикладом промислової забудови столиці. Також до переліку потрапив Будинок правління Київського округу шляхів сполучення по вулиці Тарасівській, 6, який є важливим елементом історичної забудови вулиці. А Садиба під № 4 на Інженерному провулку – це історико-архітектурний комплекс, який формує забудову однієї з найкоротших київських вулиць (довжина 83 метри)», – розповів Володимир Прокопів.

Голова фракції «Європейська Солідарність» в Київраді зазначив, що Департамент охорони культурної спадщини ретельно вивчатиме об’єкти зі списку. Якщо будівля мала вплив на розвиток культури певного населеного пункту чи регіону, є культурною спадщиною національної меншини або ж регіональної етнічної групи, то цілком може поповнити офіційний перелік. Ще один критерій – зв’язок з історичними подіями, віруваннями, життям і діяльністю людей, які зробили значний внесок у розвиток культури певного населеного пункту чи регіону. Зважаючи на дослідження та обґрунтування фахівців, будівлі вноситимуть або ні до відповідних реєстрів. При цьому Володимир Прокопів наголосив – список об’єктів не є остаточним.

«Сьогодні в Києві загалом близько 12 тисяч історичних об’єктів ХІХ-ХХ століття, які формують архітектурне обличчя столиці. Тому цілком логічно, що перелік будівель, де заборонена реконструкція та капітальний ремонт, буде доповнюватися. До цього процесу можуть долучитися усі – як звичайні громадяни, так і фахівці, в тому числі й Міністерство культури та інформаційної політики. Але важливо, що ми уже зробили великий крок до збереження історичної спадщини нашого міста», – зазначив голова “Європейської Солідарності” в Київраді.

Він уточнив, що за виконанням рішення слідкуватиме постійна комісія Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.