Місцеві організації «ЄС» починають консультації для пенсіонерів, які хочуть захистити свої права – Ірина Геращенко

«Європейська Солідарність» отримує велику кількість звернень від громадян щодо порушення їхніх соціальних прав. Про це під час брифінгу заявила співголова фракції Ірина Геращенко.

«Наша команда сьогодні отримує сотні-тисячі звернень від людей з регіонів, які відверто перелякані. Вони перелякані словами міністра фінансів Марченка, радника президента чи його Офісу Мілованова, які сказали, що тим, кому 40 років, не варто розраховувати на пенсію. По суті, це злочин, який закликає українців не сплачувати єдиний соціальний внесок, тому що навіщо ти його сплачуєш, якщо не будеш отримувати пенсію?», – обурилася Геращенко.

Вона нагадала – свого часу Зеленський заявив, що якщо порушить закон, піде у відставку.

«У парламентсько-президентській республіці Зеленський як мінімум вже двічі порушив пенсійний закон, який зобов’язує індексувати пенсії 1 березня або якщо інфляція досягає 5%», – нагадала Геращенко.

«Сьогодні Уряд презентував, що вони підвищать пенсію на 300 гривень наступного року, а перед цим вони обікрали пенсіонерів. Тому наша політична команда не лише пропонує законопроект, яким ми вимагаємо надати допомогу найбіднішим, а це саме пенсіонери. Ми в наших партійних офісах у регіонах починаємо надавати юридичні консультації тим пенсіонерам, які вважають, що вони були ошукані і так само хочуть запитати в держави – що це було?», – повідомила Ірина Геращенко.

«Я вважаю, що такими двома фронтами через законодавство, через відповідальність влади Зеленського, Уряду за невиконання законів, ми змусимо їх платити по рахунках, у першу чергу пенсіонерам, лікарям, вчителям і військовим», – наголосила Геращенко.

Як повідомив лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко, політична сила зареєструвала у парламенті законопроект, яким пропонує виплатити за рахунок коштів МВФ 13-ту пенсію у листопаді, а також суттєво збільшити фінансування субсидій, грошове забезпечення військовим і зарплати медикам.