Олександр Турчинов: підвищення грошового забезпечення військовослужбовців – питання національної безпеки

Негайне підвищення грошового забезпечення наших військовослужбовців та соціальних стандартів проходження служби є питанням національної безпеки країни. Про це сказав на брифінгу Секретар РНБО (2014—2019), керівник Центрального штабу партії «Європейська Солідарність» Олександр Турчинов.

За його словами, щодня провокації російських терористичних угруповань на сході країни залишаються без адекватної відповіді з української сторони, «щодня ми маємо загиблих, і поранених українських військових».

«На фоні швидкого загострення ситуації, продовжується дуже небезпечна тенденція – звільнення наших професійних військовослужбовців. Це стосується як офіцерів, так і солдат-контрактників», – сказав екссекретар РНБО України, додавши, що одна з причин цього – пустопорожня балаканина замість реальних кроків влади на підтримку наших військових та підвищення соціальних стандартів проходження військової служби.

Турчинов наголосив, що з 2019 року нашим військовослужбовцям  в умовах потужної інфляційної хвилі не збільшили грошового забезпечення. «Незважаючи на брехливі заяви прем’єр-міністра Шмигаля, зростає заборгованість з окремих виплат військовослужбовцям, в тому числі тим, які знаходяться на першій лінії нашої оборони», – сказав він, підкресливши, що в законопроєкті, який розробила та внесла до парламенту «Європейська Солідарність», «є чіткі пропозиції щодо фінансування цього важливого для безпеки нашої країни напрямку вже в поточному році».

«В запропонованому законопроєкті чітко визначені фінансові ресурси, необхідні для реалізації цих пропозицій. Основний з цих ресурсів – отримані Україною 2,7 млрд доларів від МВФ, які хочуть розмити в корупційних проектах влади», – резюмував Турчинов.