На Бурбу у справі «вагнергейту» здійснюється тиск з боку влади – Княжицький

На колишнього начальника ГУР МО Василя Бурбу здійснюється тиск з боку влади – про це журналістам заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький. Він  повідомив, що так звана ТСК під керівництвом Мар’яни Безуглої намагалася не допустити на засідання  депутатів опозиційних фракцій. А коли Василь Бурба почав давати свідчення щодо спецоперації із затримання «вагнерівців», Безугла перервала його на моменті, коли могли бути оприлюднені відомості про роль вищого керівництва держави у зриві спецоперації.  

«Вони почали засідання. Ми як представники від опозиційних політичних сил, від «Європейської Солідарності», «Голосу» прийшли на цю комісію. Члени ТСК дуже довго не хотіли, щоб ми брали участь в цьому засіданні. Ми не претендували на те, щоб там голосувати, ми не є членами ТСК. Але ми хотіли як спостерігачі бути присутніми на засіданні комісії, і закон нам дозволяє це робити. Вони проголосували проти, потім погодились, що за законом вони не можуть народних депутатів у приміщенні Верховної Ради обмежити в присутності на комісії, тому що закон дозволяє нам таке право», – пояснив Княжицький.

«Прийшов пан Бурба, почав давати свідчення. Перед цим ми всі підписали допуск до державної таємниці, тобто взяли на себе певні зобов’язання щодо нерозголошення певних даних, які є державною таємницею», – говорить Микола Княжицький.

«Після того, як Бурба дійшов до найцікавішого в своїй розповіді, головуюча Безугла оголосила перерву, і ще декілька членів вийшли перед цим на погоджувальну раду. Але комісія була відкрита, і для цього кворум не потрібен, щоб заслуховувати. Велася стенограма. Вони сказали, що не дають нам дозволу слухати цю комісію і продовжили перерву, а потім попросили покинути кабінет», – говорить Княжицький.

«Для мене дуже важливо було, що сказав Бурба – що українські розвідники працювали чесно і самовіддано. Тому що в них була на це, крім службових причин, крім обов’язку перед державою ще й особиста причина. Багато членів ГУР загинули від рук окупанта. Звичайно, це було дуже серйозним стимулом для проведення тих заходів, які зараз заслуховує комісія», – говорить Княжицький.

«Ще на минулому засіданні члени комісії говорили, що вони прийняли рішення звернутися, щоб надати державну охорону і захистити тих людей, які брали участь у цих заходах. Але, на жаль, досі це не зроблено. Вони відчувають погрози, тиск з боку влади. Вони відчувають переслідування. Звичайно, це ганебна ситуація, тому що це ті люди, яких потрібно охороняти хоча б від країни-агресора», – переконаний народний депутат.

Княжицький говорить, що фактично Бурба підтвердив ту інформацію, яка була оприлюднена в українських та іноземних ЗМІ.

«Він в принципі підтвердив все те, що ми бачили в розслідуваннях численних телевізійних каналів, зокрема CNN. Жодних спростувань того, що там було передано, не було. І на найцікавішому місці, коли мова зайшла про те, хто ж знав про це, Бурба спочатку про це сказав, потім хотів розповісти, як це відбувалося, – вони закрили комісію і заборонили нам брати в цьому участь», – повідомив Микола Княжицький.

«Як я переконався, є всі підстави, щоб притягати за зраду певних посадових осіб», – резюмує Княжицький.