Ірина Геращенко: бюджет на 2022 рік – це бюджет брехні

У проєкті бюджету на наступний рік не закладено гідне фінансування армії, немає достатньої кількості грошей на субсидії, не передбачено адекватне підняття зарплат лікарям, вчителям, військовим. Про це сказала співголова фракції «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко під час виступу з трибуни парламенту.

«Шановні українці, ця похоронна команда прийшла до влади на популізмі і брехні, пообіцявши кінець епохи бідності, кінець епохи кумівства, безплатний газ. Що ми бачимо насправді? Нам зараз пропонують бюджет брехні, де влада продовжує брехати населенню», – наголосила народна депутатка.

«У мене конкретне запитання до Марченка. Хто буде відповідати за законом за те, що ви вже офіційно визнали, що ви похоронна команда, яка заявила всім українцям молодшим за сорок років, що ви маєте сплачувати єдиний соціальний внесок, але ви не будете отримувати пенсії. Тому що ця влада не здатна забезпечити найнеобхіднішого – пенсій», – підкреслила Ірина Геращенко.

Вона нагадала про заборгованість по зарплатам військових у 1,5 мільярди гривень. «Нам обіцяли, що у нас припиниться якась крадіжка в армії. Скажіть, як трапилося, що при попередній команді до копійки день в день армії виплачували всі зарплати і виплати. А сьогодні ви заборгували 1,5 мільярди гривень. Прем’єр-міністр ще тиждень тому брехав народним депутатам і армії, що боргів немає»,- зауважила Ірина Геращенко.

Також народна депутатка зазначила, що в бюджеті на 2022 рік не передбачено необхідну суму на субсидії.

«Опозиція, «Європейська Солідарність» говорить про те, що в цьому бюджеті не вистачало грошей на субсидії. А в наступному бюджеті, ви знову не передбачили достатню кількість фінансів на субсидії при драконівському піднятті тарифів. Треба закласти мінімум 55 мільярдів на субсидії. А сьогодні ці гроші не передбачили», – підкреслила представниця «Європейської Солідарності».

«А інфляція сьогодні зжирає заощадження українців. Ви підіймаєте мінімальну зарплату на 200 гривень, пенсії на 150 гривень. Ці гроші не відповідають на інфляційні ризики, не кажучи, що ви не підіймаєте зарплат», – додала вона.

«Ви будуєте поліцейську державу. Ви брешете, коли говорите, що рекордна кількість суми з бюджету на наступний рік закладається на оборону. Це не так. На сектор безпеки, де є страшенний дисбаланс між Міністерством оборони і Міністерством внутрішніх справ. Знову підіймаєте своїм на 100 відсотків прокурорам, своїм на 100 відсотків ДБР, які кошмарять опозицію, але не можуть знайти камери спостереження на найбільш освітленій трасі, що б сказати хто був за кермом машини в якій постраждали 6 пасажирів, тому що за кермом був представник «Слуги народу». І ось такий бюджет ви сьогодні пропонуєте. Це бюджет брехні», – наголосила народна депутатка.

«Ми вимагаємо, щоб були виплачені борги медикам, яким заборгували два місяці, освітянам, децентралізації за цей рік. А далі можна підходити до бюджету на 2022 рік. І ви тут маєте служити не Банковій, а народу, як ви обіцяли. А народ – це вчителі, яким ви збрехали, лікарі, яким ви не платите зарплату. Народ – це армія, якій сьогодні ви боргуєте найважливіші виплати», – резюмувала Ірина Геращенко.