Вимагаємо пояснень, чому військовим не платять законні гроші – Ірина Геращенко

Українська армія, яка воює з російським агресором, не отримує передбачені законом виплати. Борги перед військовими вже перевищили 1,5 млрд грн. Про це з трибуни парламенту заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона жорстко розкритикувала депутатів монобільшості, які не забувають фінансувати власні потреби, натомість ігнорують захисників України. 

«Скажіть будь ласка, ви, хто живете про програмі «20/30/50», чи знаєте ви, що сьогодні українська армія, яка щодня захищає вас, не отримає виплати? Якщо два роки українська армія скаржилася, що при Зеленському їй перестали підвищувати зарплати, – сьогодні перестали виплачувати», – констатує Геращенко.

«Це ваша ганьба – 1,5 млрд грн боргу за бойові, за речові, компенсацію за найм житла. Чи розумієте ви, хто день у день отримує компенсацію від ВРУ за те, щоб жити в готелях комфортно, що це таке  для солдата і офіцера, які отримують від держави 2 800 грн для піднайм житла? На них не можна зняти квартиру не тільки в Києві, в Рівному, в Хмельницькому – ніде, де знаходяться бази дислокації наших воїнів. На Донбасі не можна за такі гроші знакові сьогодні зняти житло. Так їх три місяці не виплачують. Вам не соромно?», – наголосила Геращенко.

«Ми вимагаємо закритого засідання ВРУ, де почути, що відбувається з українською армією, як це так, що сьогодні їм не платять гроші. Ви сьогодні створюєте бюджет на 2022 рік, де знову дисбаланс – на поліцейську державу, СБУ, ДБР піднімаєте зарплати, а армію ви знову намагаєтеся принизити. М не дамо вам цього зробити», – застерігає Геращенко.