«ЄС» вимагає розслідувати, хто дозволив незаконні російські вибори в консульських установах на території України – Геращенко

Влада Зеленського дозволила провести вибори до Держдуми РФ у консульських установах на території України. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко з трибуни парламенту.

«Верховна Рада України не визнає нелегітимних виборів до російської Держдуми і саму нелегітимну Думу. А Зеленський визнає. Тому що тільки за Зеленського були відкриті консульські установи, де проводилися нелегітимні вибори і де в списках були вперше військові злочинці, такі як Прилєпін, які брали безпосередню участь у війні на Донбасі», – зазначила співголова фракції.

«Ваша влада легітимізувала ці вибори. Як ми можемо закликати інші країни їх не визнавати? Ми вимагаємо тимчасову слідчу комісію, щоб зрозуміти, хто дав дозвіл на проведення цих виборів», – додала вона.

Народна депутатка також зазначила, що неприпустимою є відсутність реакції Кримської платформи на незаконні вибори в Криму.

«Вибори до Держдуми проводилися й дистанційно. Слухаємо уважно слова Зеленського, який вже закидає камінчики, що і в Україні наступні вибори будуть проводитися через інтернет. Не дамо побудувати Росію в Україні», – підкреслила Геращенко.