Влада має не пізніше листопада виплатити пенсіонерам фінансову допомогу у розмірі середньомісячної пенсії, так звану «13-ту пенсію» – Марина Порошенко

Київська міська рада підтримала ініціативу Марини Порошенко «Про звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам».

Звертаючись до колег, лідерка «Європейської Солідарності» в місті Києві зазначила, що останні рішення органів державної влади суттєво погіршили соціальне становище людей пенсійного віку. Зокрема, йдеться про зміни в законодавстві, на підставі яких велика частина пенсіонерів більше не матиме права на отримання субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. А це означає, що напередодні опалювального сезону та при суттєвому збільшенні вартості комунальних послуг, центральна влада ставить соціально незахищених громадян на межу виживання.

«У зв’язку з цим, вважаємо справедливим, щоб частину коштів, які надав Україні Міжнародний валютний фонд, а це понад 2,7 мільярди доларів, влада спрямувала на фінансування першочергових соціальних видатків та здійснила відповідну індексацію виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам, розмір пенсії яких є нижче середньої, у розмірі середньомісячної пенсії за останній рік – так звану 13-ту пенсію. Центральна влада має припинити безкінечно дофінансовувати прокуратуру та Офіс Президента і нарешті підтримати соціально вразливі категорії громадян», – наголосила Марина Порошенко.

Ініціативу лідерки «Європейської Солідарності» у місті Києві підтримали 91 депутат міськради.