Софія Федина: депортація українців Закерзоння – це злочин, який має бути засуджений на державному рівні

Держава має визнати депортацію українців Закерзоння злочином і забезпечити державну підтримку жертвам депортації. Про це народна депутатка від «Європейської Солідарності» Софія Федина наголосила з трибуни парламенту.

«Я дякую, що законопроєкт 2038 сьогодні виноситься у сесійну залу. Від імені світової федерації лемківських об’єднань, яку я мала честь очолювати, від імені сотень тисяч лемків, я мушу наголосити, що сьогодні перед парламентом стоїть вікопомне завдання – розпочати офіційний процес визнання депортації українців Закерзоння 1944- 1951 років злочином проти українського народу»,- зауважила народна депутатка.

«Маємо пам’ятати, що сьогодні йдеться про долі понад 700 тисяч українців Лемківщині, Холмщини, Любачівщини, Південного Підляшшя, Західної Бойківщини, яких комуністичні режими депортували лише за одною ознакою – вони були українцями»,- нагадала Софія Федина.

«Європейська Солідарність» підтримує цей законопроєкт, але наголошує на узгодженні його з іншими законодавчими актами.

«До другого читання ми маємо перелік питань, які треба узгодити. Зокрема, із законом про реабілітацію жертв репресій, з історичними документами, з цивільним кодексом, з законопроєктом про закордонних українців», – зауважила політик.

«Також мушу наголосити, що комітет соціальної політики щойно пройшов законопроект 4480, який в наслідок заміни трьох слів дає можливість забезпечити державну підтримку жертв депортацій. Тому звертаюсь до парламенту і до керівництва якнайшвидше наступного пленарного тижня поставити законопроєкт 4480 на голосування», – акцентувала представниця «Європейської Солідарності».

«Прошу усіх консолідуватися, щоб нарешті злочин депортації українців Закерзоння був засуджений на державному рівні»,- резюмувала Софія Федина.