Жінки-лідерки «ЄС» зустрілись в Києві для обміну досвідом з подолання сучасних викликів, що стають перед жінками в політиці

У міжнародній конференції «Політичні кампанії і мета жіночих організацій» (24-26 вересня 2021 р.) взяли участь місцеві депутатки обласних, районних і міських рад та партійки Європейської Солідарності з десяти областей України та міста Києва.

Подія відбулась за підтримки давнього міжнародного партнера партії ЄС Фонду Ярла Ялмарсона (Швеція), що активно сприяє розвитку демократичних перетворень в Україні.

Перед початком конференції учасниці завітали до офісу партії, де мали можливість обговорити  із керівником секретаріату народним депутатом України Максимом Саврасовим про підтримку жінок-лідерок у партії, зокрема, про розбудову партійного потенціалу, адже політикині «Європейсьої Солідарності» мають унікальний досвід, що сприяє нарощуванню потенціалу внутрішніх партійних структур.

«Жінки у політиці в останні роки – це не слова, а дійсно сила, що впливає на ухвалення рішень. Гендерні квоти запрацювали, збільшилась участь жінок в політиці: у порівнянні з 2018 – 2019 роками результат безумовно помітний. Європейська Солідарність пишається своїми партійками та депутаткам та підтримує їхні ініціативи», – зазначив Максим Саврасов.

Вітаючи учасниць конференції, народна депутатка України Марія Іонова наголосила на головній меті сучасної політики: судити не за статтю, а за досягненнями на посаді. «У нашій Верховній Раді ще досі присутнє сильне консервативне мислення, що часто блокує жіночі законотворчі ініціативи. Проте,  рада бачити стільки сильних колежанок поруч, з якими,  впевнена,  разом подолаємо усі виклики, що постають сьогодні перед жінками в політиці», – наголосила депутатка.

З початком конференції жінок-політикинь партії «ЄС» також привітали депутатка Європарламенту, ексдепутатка Парламенту Швеції Джессіка Пулф‘єрд та представник Фонду Ярла Ялмарсона Густав Гьотберг, які поділились європейським досвідом впровадження гендерної рівності в усіх сферах суспільно-політичного життя та висловили підтримку розвитку жіночого руху в Україні. 

Співголова фракції «ЄС» у Верховній Раді України  народна депутатка України Ірина Геращенко, виступаючи  в панелі «Чому квоти працюють задля гендерної рівності», означила виклики, що постали перед жінками після того, як запрацювали гендерні квоти: «Останні роки – це грандіозний ривок в гендерній політиці: у чинному скликанні – аж 20% жінок, і це на 8% більше ніж в попередньому.

Проте “Слуги” активно відкочують країну назад: бачимо сексистське ставлення і перепони в кар’єрі колегам. Ситуація потребує великої роботи: самі депутатки мусять вести боротьбу за дотримання квот, роботу серед колег-політиків, змінювати суспільне та парламентське сприйняття жінок у владі».

Щоразу коли ви, жінки,  стикаєтесь із сексизмом – маєте піднятись і сказати про це. В політику ми прийшли змінювати, але я не чую зараз жінок у фракціях по регіонах, і це мене турбує. Адже ви маєте бути помітні для країни, і маєте такий самий контроль дій.

Будьте сміливі публічно захистити себе, – звернулась до учасниць із мотивуючим меседжем Ірина Геращенко.

Під час роботи конференції учасниці обговорювали питання щодо  ефективності проведених реформ із забезпечення гендерної рівності та дієвості гендерних квот та ризиків, що постали перед жінками-кандидатками під час виборчої кампанії, обмінялись досвідом подолання скляних скель та стереотипів жінками в політиці, визначили ефективні інструменти боротьби сексизмом і дискримінацію за гендерною ознакою.

Ознайомившись із європейським досвідом ведення виборчих кампаній,  новітніми тенденціями виборів та успішними кейсами європейських політикинь,  учасниці подякували партнеру Європейської Солідарності Фонду Ярла Ялмарсона за можливість проведення ефективної комунікації жінок – лідерок ЄС та означили необхідність посилення співпраці із міжнародними партнерами у сфері запровадження гендерної рівності.