Іванна Климпуш-Цинцадзе: Дозвіл чинної влади проводити вибори в Держдуму в консульських установах на території України є необґрунтованим кроком

Дозвіл чинної влади вперше після початку агресії Росії проти України проводити вибори в Держдуму на виборчих дільницях у консульських установах на українській території є необґрунтованим кроком. Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова парламентського комітету з питань інтеграції до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе в програмі «Свобода слова».

«Паспортизація є кроком до повзучої анексії, і ми б мали дуже різко на неї реагувати. На диво і на сором українська влада вперше в 2021 році дозволила з часу початку російської агресії проти України проводити на виборчих дільницях у консульських установах Росії вибори на території України. Це необґрунтований крок потепління, мені незрозуміло, що б він мав означати стосовно РФ, і чому Україна вирішила такі речі робити», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона вважає, що на території України консульські установи РФ не мають проводити вибори, зокрема, через те, що вони їх проводять незаконно з залученням наших громадян на території анексованого Криму і окупованого Сходу.

«Що стосується наших дій, це добре, що ми можемо всередині робити, через РНБО, і це правильно, що ми маємо ставати ініціаторами жорсткої реакції стосовно РФ до таких дій, але нам дуже не вистачає мобілізації серед партнерів цивілізованого світу стосовно конкретних дій, які вони б могли вжити», – зауважила депутатка.

«Невизнання виборів, які відбулися в РФ, виглядає трохи недосяжно, думаю, що мало є бажаючих серед країн-членів ЄС такий крок здійснити, але пакети конкретних санкцій, додаткових обмежень для РФ – це саме те, що ми б вже мали б мати. Ми розуміли, що це відбуватиметься, ця паспортизація не відбулася несподівано, як не відбулося і те, що наших людей вивозили на голосування, і що це відбудеться. Ми вже давно мали над цим працювати і реакція мала б бути одразу після цих дій. Ми цього не побачили, а значить ми, як Україна, тут не проявили тієї хваленої суб’єктності, про яку стільки чули», – додала Климпуш-Цинцадзе.