Іванна Климпуш-Цинцадзе: За минулий рік відбувся найбільший за останнє десятиліття відтік прямих іноземних інвестицій з України

Ситуація з реформами в Україні точно не стимулює залучення нових іноземних інвестицій.

Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова парламентського комітету з питань інтеграції до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе в програмі «Свобода слова».

«Дуже важливо, щоб в коаліційній угоді Україна була високо на порядку денному. Ми розуміємо, що у «зелених» є чітка позиція проти «Північного потоку 2», а якщо заходити в коаліцію, то в пошуку спільного знаменника він може стати більш негативним в позиції цієї партії для України», – сказала депутатка.

«Можна пропагувати, що ми сюди маємо затягнути величезну кількість інвестицій з боку Німеччини, як я б cказала з боку будь-якої цивілізованої країни, але те, що відбувається в реформаторському порядку денному в Україні точно не стимулює залучення нових інвестицій. За минулий рік ми мали найбільший відтік за всю історію фактично останнього десятиліття прямих іноземних інвестицій з України», – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

«Ми не спромоглися створити умов. Ми можемо, що завгодно говорити на найвищих міжнародних трибунах, зокрема, що замах на людину, яка займається бізнесом на громадських засадах, виконуючи роботу першого помічника президента – це є замах на реформи. Але насправді ми точно знаємо і бачимо, що реформа корпоративного управління зруйнована, державного управління ледве почали через два роки відновлювати, в судовій реформі ухвалені тільки перші законопроєкти після того, як два роки нічого не робилося. Все, що робилося було зруйновано. Такі речі, які власне і визначають апетит інвесторів, чи вони заходитимуть в Україну чи ні», – додала депутатка.