Краматорська міськрада підтримала звернення «ЄС» щодо недопущення перекладання відповідальності за підвищення тарифів на місцеве самоврядування

Краматорська міська рада одноголосно підтримала звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, ініційоване фракцією «Європейська Солідарність», в якому депутати наголошують на недопущенні перекладання відповідальності за підвищення тарифів на органи місцевого самоврядування.

За словами голови фракції Валерія Власенка, депутати обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення. Зростання цін на природний газ та послуги з його розподілу ставлять під загрозу проходження опалювального сезону, адже на органи місцевого самоврядування покладається непосильне фінансове навантаження.  

«У Краматорської територіальної громади є три підприємства, що постачають тепло для мешканців. Для компенсації різниці діючого тарифу та реальних затрат на виробництво та безаварійне постачання тепла, міський бюджет повинен виділити 270 млн. гривень. Ця сума складає весь бюджет розвитку громади. Під загрозою припинення фінансування опинилися всі програми соціально-культурного розвитку, спорту та взагалі розвитку міста», – зазначив депутат.

Враховуючи широкий суспільний резонанс і зростання соціальної напруги, Краматорська міська рада висловлює рішучий протест проти необґрунтованого зростання тарифів для населення та вимагає від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

1. Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обґрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому.

2. Відмовитись від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування; врахувати при ухваленні Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів;

3. Спрямувати не менше 20 мільярдів гривень коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити їх автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує.

З повним текстом заяви можна ознайомитися за посиланням:

https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2021/09/proekt_resh_21_09.21_5.pdf