«Євросолідарність» подала до Офісу Генпрокурора дві заяви про злочини оточення Зеленського – щодо «Pandora Papers» і фінансування тероризму через «Укрексімбанк»

Депутати з фракції «Європейська Солідарність» подали до Офісу Генерального прокурора дві заяви про злочини оточення президента Володимира Зеленського. Про це в ефірі телеканалу Прямий сказав співголова фракції Артур Герасимов. Йдеться про матеріали розслідування Pandora Papers щодо ймовірного відмивання коштів, вкрадених у вкладників Приватбанку, через офшорні структури «Кварталу 95». А також про підозрілий кредит на 60 млн доларів, який державний «Укрексімбанк» видав підприємцю з тимчасово окупованої території України, яка контролюється російськими бойовиками.  

«Європейська Солідарність» подала до Офісу Генерального прокурора дві заяви про злочин. Перша з них стосується розслідування «Схем» – не щодо побиття журналістів, тут ми бачимо, справа рушила після того, як було показане відео. А стосується ймовірного фінансування тероризму. Це коли чи то куми, чи то свати, чи то родичі Зеленського причетні напряму до фінансування тероризму. І ми подаємо цю заяву про злочин до Офісу Генерального прокурора», – зазначив Герасимов.

«Як ви думаєте, 60 млн доларів це, якщо не помиляюся, більш ніж 1,5 мільярда гривень. Цей Мецгер, він міг зробити це без Зеленського? Щось я сумніваюся», – зауважив народний депутат.

Артур Герасимов наголосив, що неадекватна, агресивна реакція очільника банку Мецгера, який є наближеною до президента Зеленського особою, на запитання журналіста про кредит людині з ДНР, свідчить про страх викриття.

«Якби все було нормально, він би спокійно відповів, приніс папери і все було б нормально. Він зірвався, і вся країна, весь світ бачив ці зйомки. З одного боку б’ють журналістів. З іншого боку – фінансування тероризму. Журналісти зробили свою справу, зробили розслідування. І ми звертаємось до правоохоронних органів щоб вони теж дали свою оцінку цим речам», – заявив Герасимов.

«І друге – що стосується «Pandora Papers», так само ми подаємо як народні депутати заяву про злочин до Офісу Генерального прокурора, де ми просимо з’ясувати і чітко дати Україні відповідь. Наскільки інформація журналістів про брудні гроші з ПриватБанку, вкрадені у кожного українця, відповідає дійсності? Бо у мене сумнівів майже немає. Але ми хочемо отримати відповідь правоохоронних органів. І оце дві речі, які «Європейська Солідарність» сьогодні відіслала до Офісу Генерального прокурора», – зазначив Герасимов.