Депутат Одеської облради від «ЄС», історик Андрій Красножон перемагає на виборах ректора педагогічного університету

Депутат Одеської обласної ради від “Європейської Солідарності”, завідувач кафедри історії України Південноукраїнського національного педуніверситету ім. Ушинського, Андрій Красножон переміг на виборах ректора навчального закладу. Красножон набрав 359 голосів співробітників і представників студентського колективу. Тепер підтвердити призначення нового ректора мають в Міністерстві освіти та науки України.

“Говорячи про свою програму, процитую Рішельє: поменше регулювати. Але в першу чергу, стоїть стратегічне завдання – зберегти колектив і покращити його, тому що зараз є величезна проблема з кадрами. Для того, щоб підготувати хорошого викладача потрібно кілька десятків років. На жаль, констатуємо той факт, що молодь все менше висловлює бажання залишатися в навчальному закладі викладати. І завдання це змінити. Друге – це матеріальна складова роботи університету. Є величезна кількість проблем з матеріально-технічного забезпечення: мультимедіа, стан корпусів і ремонт від косметичного до капітального. Необхідно привертати увагу абітурієнтів, щоб у них з’явилося бажання навчатися саме тут. Це бажання базується на двох “китах”: матеріально-технічна база та викладацький колектив. Тобто, абітурієнт захоче вчитися тут, тому що викладачі на передовій знань і науки та тому що тут комфортно”, – зазначив Андрій Красножон.

Депутат закінчив педагогічний університет. В 2010 році захистив кандидатську дисертацію, з 2015 року очолює кафедру історії України, а в 2018-му отримав докторський ступінь. Спеціалізується на історії півдня України і Молдови, зокрема Аккерманської фортеці та Хаджибея. Автор і співавтор більш ніж 130 наукових робіт у виданнях України, Молдови, Литви, Нідерландів. Автор і співавтор чотирьох наукових монографій.