Київрада підтримала звернення до Кабміну щодо забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами – Марина Порошенко

Депутати Київради підтримали проєкт рішення «Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах», який запропонувала Голова Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко. Про це вона повідомила на своїй сторінці у мережі Facebook.

«Із впровадженням реформи інклюзивної освіти впродовж 2016-2021 років кількість дітей, охоплених інклюзивним навчанням, лише у столиці збільшилась у чотири рази. Ключову роль у цьому відіграли інклюзивно-ресурсні центри, основним завданням яких було надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг усім дітям з особливими освітніми потребами, охоплених інклюзивним навчанням», – нагадала Марина Порошенко.

«Проте 21 липня 2021 року набрали чинності зміни до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, згідно яких із завдань ІРЦ вилучено обов’язок надавати психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги для учнів інклюзивних шкіл та вихованців інклюзивних груп дитячих садочків. Це означає, що діти, які навчаються в інклюзивних закладах освіти, не зможуть отримати якісну та кваліфіковану допомогу від працівників ІРЦ. І є великий ризик, що більшість цих дітей будуть змушені повернутись до індивідуальної форми навчання, не матимуть можливості для соціалізації та спілкування з однолітками», – застерігає Голова комісії.

«Також одним із головних принципів діяльності ІРЦ є перехід від медичної до соціальної моделі надання послуг. Тобто працівник ІРЦ не мав права вимагати інформацію про стан здоров’я дитини, а тим більше — орієнтуватись на її діагноз. Проте вищезазначеними змінами запроваджується право ІРЦ запрошувати додаткову медичну діагностику, що може призвести до затягування термінів комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини», – зазначає Марина Порошенко.

«Саме тому, аби забезпечити право дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в ІРЦ і не допустити руйнування принципів інклюзивної освіти, ми звернулись до Кабінету Міністрів України щодо скасування цих вимог. Вдячна депутатам Київради за розуміння важливості цього питання та підтримку», – резюмує лідерка «Європейської Солідарності» у Київраді.