Замість сплати податків – ЗЕ-офшори. «Євросолідарність» вимагає розслідувати злочинне виведення коштів Приватбанку

Депутати фракції «Європейська Солідарність» глибоко обурені результатами розслідування Pandora Papers, яке демонструє, що топ-посадовці України причетні до оборудок Ігоря Коломойського з виведення 40 мільйонів доларів із Приватбанку в офшорні юрисдикції. У схемах фігурують президент Володимир Зеленський, голова СБУ Іван Баканов, перший помічник глави держави Сергій Шефір, міністр Олександр Ткаченко тощо. Всі, хто брали участь у відмиванні вкрадених коштів через офшорні компанії – мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності. На цьому наголосила депутатка «ЄС» у Київраді Дінара Габібуллаєва із трибуни Київради під час пленарного засідання.

«Європейська Солідарність» ініціювала відповідне звернення до Генпрокурора, Верховної Ради та Президента, адже в правовій державі такі речі не припустимі. Як Зеленський може не сплачувати податки, фактично обманювати державу, а потім говорити про любов до неї?», – обурюється Дінара Габібуллаєва.

«Це пляма на репутації України як держави, яка з 2014 року веде війну з агресором, і одночасно реалізує системні реформи. Ці репутаційні збитки кидають тінь і на органи місцевого самоврядування, які активно включені в антикорупційний процес, – з впровадження прозорих закупівель за муніципальні кошти, з запровадження чесних процедур з приватизації комунальної власності тощо», – підкреслює депутатка.

Вона нагадала, що за висновком НБУ, до націоналізації Приватбанку було завдано шкоди мінімум на 5,5 мільярдів доларів. А на докапіталізацію Приватбанку в цілому держава витратила понад 155 мільярдів гривень. «Це наші з вами кошти, кошти платників податків, якими нам довелося закривати дірку в Приватбанку, тому що просто хтось раніше захотів їх украсти та вивести з країни через офшори. Краще б ці кошти спрямували місцевим бюджетам. Влада на місцях мала б додатковий ресурс для якісного перетворення громад», – зазначила Дінара Габібуллаєва.

«Європейська Солідарність» в Київраді наголошує – до рішення суду всі особи, причетні до оборудок Коломойського, які перебувають на державній службі, мають бути відсторонені від виконання обов’язків.