У Запорізькій області «Європейська Солідарність» ініціює курси невідкладної допомоги для освітян

Депутати фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій районній раді зареєстрували проєкт звернення до Запорізької обласної ради про запровадження і забезпечення співфінансування проведення курсів з надання першої невідкладної медичної допомоги в закладах освіти Запорізької області.

Пілотний проєкт має назву «Серце Янгола». Його авторка – Олена Ярошенко, депутатка райради, голова комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Запорізької районної ради зазначає, що останні випадки у школах змусили замислитися про необхідність таких курсів, які мало де проводять:

«Відправляючи дитину в дитячий садок, школу, заклад середньої та вищої освіти ми віримо, що з нею нічого не трапиться. А у випадку потреби, у навчальному закладі зможуть надати першу допомогу . Мене як маму просто шокували останні випадки смертей дітей. Лише завдяки тому, що деякі вчителі мали знання і практичні навички надання першої допомоги, у дітей був шанс жити. Маленький, але був. Вивчаючи це питання, я дізналась, що правильно надана допомога в перші хвилини життєво важлива! Вона може врятувати життя . Але знань теоретичних і практичних наші педагоги майже не мають», – розповідає Олена Ярошенко.

Проєкт «Серце Янгола» має на меті організацію курсів для педагогів та працівників закладів освіти – дошкільної, шкільної та професійної. Курси будуть включати в себе всі необхідні, а головне – правильні дії по наданню першої невідкладної домедичної допомоги.

Проєкт рішення розглянуть на сесії районної ради, яка відбудеться 29 жовтня.

«Якщо знання, які в майбутньому отримують наші педагоги в проєкті «Серце Янгола» врятують хоч одне життя – значить ми зробили в своєму житті і в своєму статусі депутатів важливу справу!» – наголошує Олена Ярошенко.