З точки зору оборонної реформи Україні зараз мало є чим похвалитися – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Представники парламентів України та країн-членів НАТО обговорюють рівень виконання реформ та перспективи членства нашої країни у Північноатлантичному альянсі.  Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Депутатка розповіла, що 26 жовтня відбувається засідання Міжпарламентської ради Україна–НАТО. «Знаєте, це вже така певна традиція, і за попереднього скликання Верховної Ради, ми проводили саме тут в Одесі засідання. Дуже добре що навіть незважаючи на «червону зону» нам вдалося добитися, що не відмінили це засідання, і колеги з різних парламентів країн-членів Альянсу приїхали сюди, щоб взяти участь у заході», – зазначила голова комітету.

«Це можливість зрозуміти в якій точці зараз знаходиться Україна щодо забезпечення чи гарантування безпеки в Чорноморському регіоні. З точки зору оборонної реформи, на жаль, тут нам мало є чим похвалитися. І з точки зору підтримки наших партнерів – і це напевно найважливіше в цій всій взаємодії», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона повідомила, що учасники Міжпарламентської ради вже мали розмову із керівником Військово-морських сил України. «Плани у наших військових, моряків серйозні, амбіційні. Ми абсолютно підтримуємо їх у тому, щоб вони отримували допомогу від наших партнерів. Ми зацікавлені, щоб присутність кораблів НАТО підвищувалася у Чорноморському регіоні», – наголосила представниця «Європейської Солідарності».

За її словами, у засіданні взяв участь заступник міністра оборони, планує бути і перший заступник міністра закордонних справ, також була віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Прикро звичайно, що відбувається таке як при радянській плановій економці звітування нібито про реформи, які якраз в оборонній галузі не відбуваються», – прокоментувала виступи урядовців Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, що реформа харчування у Збройних силах відкотилася назад, взагалі зупинено будівництво квартир і житла для військових, Державне оборонне замовлення вже двічі провалене.

«Якщо ми не будемо самі собі відповідати чесно, що відбувається всередині країни, то ми ніколи не просунемося суто гаслами до членства в Альянсі», – переконана голова комітету.