Фракція «ЄС» в Одеській райраді вимагає від влади негайно забезпечити одеські лікарні киснем

Фракція «Європейської Солідарності» в Одеській районній раді вимагає від Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка та правоохоронних органів розібратися з катастрофічною ситуацією з постачанням кисню до Одеського обласного центру соціально-значущих хвороб, що знаходиться на вулиці М. Міхновського. Про це фракція повідомила на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Вчора, 26 жовтня, через недбалість «зеленої влади» 43 пацієнта лікарні довелось терміново евакуйовувати до іншої лікарні. Лікарі медичного закладу заздалегідь попереджали профільне керівництво області про закінчення необхідного для хворих кисню, проте належної реакції із розпорядженням як діяти у ситуації, що склалася, не отримали. Відповідно керівництво, лікарі та медичний персонал лікарні мусили діяти самостійно, на свій страх та ризик», – йдеться у зверненні.⠀

«Прецедент, коли життя киснезалежних людей опиняється під загрозою, є неприпустимим і вимагає негайного розслідування правоохоронних органів. Вчергове порятунок життів одеситів став питанням виключно надзусиль лікарів та молодшого медичного персоналу, які власноруч спускали хворих із палат до швидких», – наголошують депутати.

«Вважаємо, що цієї надзвичайної ситуації можна бути уникнути і не ставити пацієнтів у небезпеку. Адже керівництвом лікарні неодноразово направлялись повідомлення Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА щодо закінчення необхідного об’єму кисню, однак жодної допомоги не було надано та керівництву лікарні довелось оперативно шукати спосіб порятунку хворих самостійно», – зазначають у фракції.

Депутати закликали владу виділити кошти необхідні для розбудови необхідної медичної інфраструктури.

«Враховуючи критичні темпи поширення коронавірусу, максимального заповнення лікарень хворими, які потребують кисневої підтримки, як Міністерству охорони здоров’я України так і виконавчим органам влади в області необхідно терміново вирішувати питання із належним постачанням медичного кисню в медичні заклади, які надають допомогу хворим на Covid. Другий рік Україна бореться з пандемією і критичною нестачею кисню в лікарнях, але гроші продовжують дерибанити на «великому крадівництві» замість створення належної медичної інфраструктури та ефективної вакцинації населення», – йдеться у зверненні.

«Фракція «Європейської Солідарності» в Одеській районній раді надіслала звернення з вимогою розібратися у ситуації, яка склалася, до відповідних правоохоронних органів та органів влади. Ми вимагаємо невідкладних та ефективних кроків влади для збереження життя та охорони здоров’я українців. Закликаємо негайно забезпечити одеські лікарні критично необхідним киснем та налагодити ефективну злагоджену роботу представників профільної влади із медичними закладами», – резюмують депутати.