Влада відверто фальсифікує довибори на Черкащині та Херсонщині – заява «Європейської Солідарності»

«Європейська Солідарність» обурена фальсифікаціями довиборів до Верховної Ради у 184 та 197 округах, де балотуються кандидати від «ЄС» Ігор Йосипенко та Роман Сущенко. Фальсифікація виборів вже стала візитною карткою «зеленої влади», як це вже було на місцевих виборах 2020 року та на довиборах цього року на 87-му окрузі на Прикарпатті.

Падіння рейтингу влади тільки посилює її намагання за будь-які ціну вирвати мандати для своїх кандидатів. Системними порушеннями цієї виборчої кампанії є:

1) Підкуп виборців, який здійснюється на обох округах. Провладні кандидати розбудовують сітки для скупки голосів, а всі звернення опозиції щодо підкупу виборців залишаються без реагування силових структур, які просто покривають ці злочини.

2) Використання правоохоронних органів для розправи над опонентами – на Херсонщині відкрито кримінальну справу проти кандидата від опозиції Ігоря Йосипенка, який категорично відмовився співробітничати із владою.

3) Безпрецедентне використання адміністративного ресурсу – президент Зеленський особисто «водив за руку» провладного кандидата по об’єктам «великого крадівництва» на Черкащині та разом із ним займався «перерізанням стрічок» на різноманітних об’єктах інфраструктури, які приписувались їм у «заслуги».

4) Неприхований політичний хабар, коли в обмін на зняття своєї кандидатури на користь провладного кандидата відбувається його призначення на голову обласної державної адміністрації.

5) Адміністративні зловживання – перенесення центру 197 округу в Золотоношу, аби полегшити кандидату від «Слуги народу» – меру Золотоноші, – здійснювати адміністративний контроль над процесом виборів.

За рахунок таких брудних технологій «зелена влада» намагається продовжити своє існування. Через неспроможність перемогти на прозорих демократичних виборах на Банковій вже виношують плани повернення до мажоритарної системи на наступних парламентських виборах – обкатують технологію політичного шахрайства за лекалами Януковича.

Ми вимагаємо негайно припинити злочинне використання владою адміністративного та силового ресурсу для боротьби з політичними опонентами та фальсифікації волевиявлення виборців і попереджаємо, що тотальна корупція та намагання вплинути на результати голосування тільки прискорить падіння «зеленої влади», яка швидко перетворюється на режим, який очікує така сама доля, як і режим Януковича.