Олег Синютка: «Європейська Солідарність» вимагає від влади повернути громадам гроші для закупівлі енергоносіїв і негайно укласти договори з Нафтогазом

Головний удар дефіциту енергоносіїв та грошей відчують на собі громади та їхні мешканці – про це під час брифінгу у Львові заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка.    

«Дві ключові проблеми – це відсутність достатнього запасу енергоресурсів, газу, вугілля і відповідно електроенергії, яка генерується за допомогою газу і вугілля. І друга проблема – це відсутність коштів. Хто перший відчує ці проблеми на собі? Територіальні громади. Минулого тижня в українському парламенті влада спробувала позбавити територіальні громади коштів для будь-якого розвитку. Законопроектом 6062 пропонувалося ліквідувати бюджети розвитку, забрати кошти з освітніх субвенцій, гроші, які могли поступити в дохід місцевих бюджетів від продажу земель комунальної власності», – зазначає Синютка.

Він зауважив, що навіть Янукович не додумався до ідеї «слуг народу», щоб зупиняти діяльність місцевих бюджетів через рішення міністерства фінансів та адміністрацій.

«Завдяки позиції «Європейської Солідарності», інших опозиційних сил нам вдалося зняти це питання», – зазначив Олег Синютка.

«Європейська Солідарність» стояла і буде стояти на позиції територіальних громад. Тому що реформа децентралізації, яка була проведена Петром Порошенком, це базова реформа, визнана світовим співтовариством, яка дала могутній поштовх для розвитку нашої країни», – нагадав Олег Синютка.

«Що пропонує «Європейська Солідарність»? Ми зареєстрували в парламенті законопроект, яким вимагаємо забрати кошти з «великого крадівництва» у сумі 15 мільярдів гривень і передати територіальним громадам на фінансування потреб енергетичного забезпечення», – зазначає народний депутат.

«Станом на ранок угоди між комунальними установами і «Нафтогаз Трейдингом» так і залишаються непідписаними. При тому, що на вчорашній нараді представники об’єднаних територіальних громад заявили, що документи всі надані. Залишається лише політична воля «Слуг народу» і представників місцевої влади спонукати державну компанію Нафтогаз укласти таку угоду, як це було передбачено меморандумом», – констатує Синютка.

«Ми вимагаємо негайно укласти угоди між «Нафтогаз Трейдингом» і територіальними громадами для того, щоб забезпечити постачанням школи садочки лікарні. І це має бути зроблено негайно», – наголосив Олег Синютка.