Партійці «Європейської Солідарності» висадили 350 дубів на Хортиці в Запоріжжі

У Запоріжжі «Європейська Солідарність» щорічно висаджує дерева на Хортиці – цьогоріч партійці висадили 350 саджанців дубів.

Ініціатором акції є депутат фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді В’ячеслав Зайцев, який є науковим співробітником заповідника. Він запевняє, що за кількасот років на Хортиці замість 30-ти сантиметрової дубової малечі будуть кремезні дуби-велети.

«На острові Хортиця на 1845 рік німці-меноніти, які тут жили нараховували 49 тисяч столітніх дубів. Наприкінці 19-го століття, через «хижацьку» господарську діяльність людей більшість дубів на острові були знищені. А це ж вкрай важливе природне середовище для звірів та птахів: орланів, диких кабанів… Завдяки розширенню таких насаджень буде посилюватись і біоценоз плавнів. Закладаючи ці діброви, ми робимо не тільки корисну екологічну справу, а запускаємо своєрідну машину часу. Дуби ростимуть для наших дітей, онуків, правнуків, бо ці дерева – довгожителі. Ці дуби – послання нашим нащадкам, нагадування про нас, наше життя», – розповідає Вячеслав Зайцев.

Партійці наголошують: командна робота надихає і згуртовує. «Мене особисто дуже надихають такі варіанти командної роботи. Дуби ростимуть, з роками ставатимуть міцнішими. Так і ми загартовуємось, і з часом стаємо сильнішими! Минулого року ми висадили поруч понад тисячу саджанців. І така традиція тепер нас добре згуртовує, ми і працюємо, і плануємо подальшу роботу», – відзначив голова фракції «Європейська Солідарність» Запорізької міської ради Олександр Константинов.