«Європейська Солідарність» пропонує ухвалити заяву Верховної Ради із закликом до українців вакцинуватися

Фракція «Європейська Солідарність» зареєструвала в парламенті проект заяви Верховної Ради України «Про необхідність масової вакцинації в Україні для захисту населення від коронавірусної хвороби та її наслідків». Про необхідність такої постанови заявив лідер партії, п’ятий Президент Петро Порошенко.

«Я пропоную продемонструвати політичну волю парламенту. Для того, щоб всі політичні парламентські сили у вівторок прийняли постанову у формі заяви, закликавши українців вакцинуватися. На сьогоднішній день Україна забезпечена якісними вакцинами», – зазначив він під час погоджувальної ради.

Верховна Рада, виходячи зі спільної позиції усіх політичних сил, закликає громадян України вакцинуватися від коронавірусної хвороби, щоб захистити себе і своїх близьких, – йдеться в проекті заяви.

Верховна Рада вимагає від президента, Уряду та органів виконавчої влади негайно виплатити українським медикам належні їм кошти, включаючи доплати, пов’язані із боротьбою з коронавірусною хворобою та її наслідками. Забезпечити українські лікарні достатньою кількістю ліжок з підведеним киснем, розгортання достатньої кількості пунктів масової вакцинації і забезпечення усього необхідного для їх функціонування, – наголошують у «Європейській Солідарності».

«Євросолідарність» також закликає провести інформаційно-роз’яснювальну кампанію для спростування міфів про вакцинацію та необхідність зробити щеплення, аби захистити від хвороби себе та своїх близьких.

Проєвропейська опозиція також вимагає від президента та уряду прозвітувати, як виконувалась постанова від 20 жовтня 2020 року щодо боротьби з коронавірусною хворобою.

При цьому парламентарі констатують незадовільно низький рівень вакцинації в Україні, неготовність системи охорони здоров’я до боротьби з коронавірусом та його наслідками. Зокрема гострий дефіцит кисню, обладнаних доступом до кисню ліжок, кваліфікованого медичного персоналу та відсутність належних виплат медикам за їхню роботу.