Ми зібрали необхідні голоси для позачергового засідання, щоб ухвалити закон про кисневі станції в лікарнях – співголова «Європейської Солідарності» Герасимов

«Європейська Солідарність» і «Голос» зібрали необхідну кількість підписів для позачергової сесії, щоб терміново розглянути законопроєкт про встановлення в лікарнях кисневих станцій.  Про це повідомив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов на брифінгу у парламенті.

«Як ви знаєте, сьогодні ситуація з киснем в лікарнях є критичною. Ми чуємо це від лікарів, ми бачимо заголовки газет майже щодня. А влада одночасно говорить нам, що проблем нібито немає. І це дуже дивно чути від них, ніби вони живуть в іншому світі», – сказав Артур Герасимов. 

Він наголосив, що саме за ініціативи опозиції зараз зібрано 155 підписів народних депутатів з вимогою терміново скликати позачергове засідання і ухвалити законопроект 5460 про кисневі станції.

«Також хочу повідомити, що зараз опозицією – «Європейською Солідарністю», «Голосом» – буде ініційована термінова зустріч у спікера ВРУ для того, щоб цей законопроєкт був прийнятий впродовж годин, а не місяців, як вони це робили», – підкреслив представник «Європейської Солідарності».

Артур Герасимов подякував іншим фракціям та депутатським групам, а також депутатам зі «Слуги народу», які не побоялися підписати та підтримати вимогу про позачергове засідання. Він зауважив, що була команда провладним депутатам в жодному разі це не підписуватися під цією ініціативою. «Дякую всім, хто сьогодні вболіває не за рейтинг «Слуг народу», а тим, хто вболіває за людей», – сказав Герасимов.

Народна депутатка з фракції «Голос» Інна Совсун закликала монобільшість підтримати критично необхідний для країни законопроект.

«Я дуже вдячна всім колегам з «Європейської Солідарності», інших фракцій, які підтримали скликання позачергового засідання. Мені дуже прикро, що довелось пів року переконувати монобільшість, що необхідно проблему вирішувати. Я дуже сподіваюсь, що зараз, попри все, «Слуги народу» проголосують за цей законопроект і виділять ті кошти, які потрібні для того, щоб лікарнях був кисень», – зазначила вона.

На початку пленарного тижня лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент Петро Порошенко закликав негайно провести позачергове засідання парламенту і ухвалити рішення для забезпечення лікарень киснем та електрогенераторами. 

«Європейська Солідарність» і «Голос» отримали підписні листи для скликання позачергової сесії для негайного прийняття законопроєкту 5460 для забезпечене всіх регіонів додатковими кисневими підстанціями. З’ясувалося, що з липня бюджетний комітет не спромігся розглянути цей законопроєкт у 2 читанні».

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо збільшення видатків на закупівлі, проектування та встановлення кисневих станцій був прийнятий у першому читанні 15 липня 2021 року. 

Проєкт передбачає створення нової бюджетної програми «Централізовані закупівлі кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я», а також виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій. 

Автори наголошують, що з огляду на стан електромереж закладів охорони здоров’я встановлення кисневих станцій є єдиним способом забезпечення кисневої незалежності лікарень. Більше того, встановлення кисневих станцій є доцільним і там, де уже присутні інші способи кисневого потоку, що дозволить лікарням мати вибір між джерелами кисню – апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ), високоякісний кисень з балонів або резервуарів, кисень з власного генератора кисневої станції. 

Крім того, забезпечення опорних лікарень кисневими станціями також дозволить зменшити попит лікарень на кисень у балонах, що зменшить навантаження на логістичну мережу.