Степан Барна: «ЄС» вимагає терміново скликати сесію Тернопільської обласної ради, аби відреагувати на проблеми людей

Фракція «Європейська Солідарність» у Тернопільській обласній раді вимагає терміново скликати засідання сесії для обговорення проблеми нестачі кисню, медичних засобів і ситуації з опаленням в регіоні. На цьому наголосив голова фракції Степан Барна під час брифінгу.

За його словами, ситуація із захворюваністю на коронавірус, неналежне забезпечення медичних закладів киснем та медичними засобами, заборгованість по заробітних платах, а також відсутність опалення у бюджетних установах вимагають термінової реакції Тернопільської обласної ради, як найвищого органу місцевого самоврядування в області. Натомість, ситуація критична, бо депутати облради не збиралися на сесію вже більше трьох місяців.

«Коаліція у Тернопільській обласній раді із політичних сил «Свобода», «Слуга нараду», «За майбутнє» та «Довіра» мають взяти відповідальність за ту ситуацію, яка складається з людськими життями. До сьогодні ми не бачимо жодних кроків з боку влади щодо так званого меморандуму, який був підписаний між Нафтогазом України та Асоціацією міст України, щоб забезпечити пільговий тариф на поставки газу споживачам. Йдеться про ціну для населення – 7 420 грн/тис. куб. м (без вартості транспортування газу і розподілу), для бюджетних організацій – 13 659,63 грн/тис. куб. м (без ПДВ і вартості транспортування і розподілу)», – зазначив Степан Барна.

Крім того, він зауважив, що, незважаючи на звернення фракції «Європейська Солідарність» у Тернопільській обласній раді ще 18 жовтня поточного року до Тернопільської обласної ради, Тернопільської обласної державної адміністрації негайно включитися в роботу і вчасно розпочати опалювальний сезон в бюджетних установах це зроблено не було.

«Фактично опалювальний сезон в школах не розпочався. Діти пішли вимушено на канікули і наразі ми не знаємо, яка буде доля освітніх закладів Тернопільщини після того як вони вийдуть з канікул, а з іншої сторони лікувальні заклади Тернопільської області майже з тижневим запізненням включили тепло. Ви уявіть: хворі люди в ковідних лікарнях або іншого спрямування лікувальних закладах лікуються в напів холодних приміщеннях, бо на вулиці температурний режим складає мінус два градуси. Очевидно, що це достатньо серйозна підстава, аби негайно скликати сесію Тернопільської обласної ради», – підкреслив Степан Барна.

Він також акцентував, що від коронавірусу щодня помирають сотні людей. Лише за 1 листопада в Україні через хворобу зафіксовано 700 смертей.

«Ми маємо усвідомлювати, що жодна медична установа не забезпечена нормальним фінансуванням, яке мало би рятувати людське життя. Фракція «Європейська Солідарність» у Тернопільській облраді вкотре звертається до влади з вимогою негайно виділити кошти для медичних установ області та погасити заборгованість перед лікарями. Ми повинні врятувати медицину області. Вимагаємо в голови Тернопільської ОДА негайно внести на розгляд сесії облради 42 млн грн вільних залишків, які сформувалися за підсумками 9 місяців виконання бюджету, щоб погасити заборгованості по зарплатах медикам, енергоносії для громад та на допомогу жителям Тернопільщини, котрі захворіли на ковід і перебувають на лікуванні», – зазначив голова фракції.

«Наша команда на чолі з лідером партії Петром Порошенком вимагає у влади прийняти законопроект 5460, який передбачає забезпечення лікарні киснем. Влада провалила підготовку до опалювального періоду і провалює боротьбу із коронавірусом», – резюмував Степан Барна.