Микола Княжицький: «антиолігархічний» закон спрямований на створення нової олігархії на чолі із Зеленським

Голосуючи за так зване «виправлення неточностей» у законі «про олігархів», монобільшість міняє суть закону і приписує до нього незрозумілі норми. Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький з трибуни Верховної Ради.

«Зараз пропонується чергове порушення закону. Ви всі пам’ятаєте, як голосували представники більшості і олігархів у цьому залі за закон, який фактично узаконює і створює нову олігархію в країні. Який за іронією долі назвали антиолігархічним. Голосували без заслуховування правок. Три варіанти статті, де за однією президент і РНБО визначають хто є олігарх, за другою за пропозицією антимонопольного комітету та інших державних органів, за третьою – спеціальної комісії. Одним словом, проголосували повний абсурд», – сказав представник «Європейської Солідарності».

«Тепер нам пропонується в цьому законі виправити неточність – в четвертій частині замінити слова «пояснення можуть бути заслухані» на «пояснення заслуховуються». Це вся неточність. А насправді під цю неточність переписують закон, не усуваючи ті суперечності, які насправді були, пишуть абсолютно нову редакцію закону всупереч регламенту», – додав він.

Також Микола Княжицький зазначив, що за такою логікою влади до так званого закону про олігархів можна додати будь-яку інформацію.

«Давайте з таким же успіхом одразу туди запишемо, що ми таки є чемпіони по боротьбі з коронавірусом, як говорив Зеленський, що у нас найбільше газу, нафти і вугілля, що ми всі щасливі, епоха бідності закінчилася», – наголосив народний депутат.

«Європейська Солідарність» закликає вас не знищувати парламентаризм. Ми в цьому залі для того, щоб не зважаючи на те, чи в більшості, чи в опозиції, бути відповідальними», – підкреслив народний депутат.

Він також звернувся до депутатів монобільшості і наголосив: «те, що ви в більшості, не дає вам права порушувати закон і знищувати українську державність, парламентаризм».

«Навпаки це накладає на вас додаткову відповідальність за те, щоб ми всі дотримувались закону і парламентаризм працював. Закликаю не робити помилку, не порушувати регламент, бо завтра так ухвалять будь-який закон – без жодного приводу і голосування. Давайте не будемо цього допускати», – резюмував Княжицький.