Партійці «Європейської Солідарності» вшанували пам’ять Івана Залужного

Партійці «Європейської Солідарності» вшанували пам’ять ветерана Другої Світової війни Івана Залужного. Справжній патріот України, людина, яка пережила Голодомор, кавалер безлічі бойових нагород, учасник Другої Світової та російсько-японської війни, чий онук віддав життя за Україну, пішов з життя 30 жовтня.

Прощання з Іваном Залужним відбулось 3 листопада на Алеї Героїв. Провести в останню путь видатного запоріжця прийшли сотні людей. Пам’ять Івана Залужного вшанував п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко, який був особисто знайомий з Іваном Анікейовичем.

«Не хвилюйтеся: те, що ми завоювали у 1945-му, – нікому ми не віддамо». Сказав мені колись Іван Анікейович Залужний. Сьогодні його не стало… Іван Анікейович пережив Голодомор, Другу світову війну, падіння СРСР. Але його любов до України, патріотизм та віра ніколи не згасали. Він став прикладом для цілого покоління захисників України і для свого єдиного онука – Івана Гутника-Залужного, який героїчно загинув, захищаючи Україну від російського агресора, врятувавши ціною власного життя бойових товаришів. Іван Анікейович з когорти справжніх Героїв. А вони не вмирають. Вічна пам’ять…» – такі слова в день смерті Івана Залужного опублікував на своїй сторінці Петро Порошенко.

Під час прощання партійці Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» передали траурний вінок на знак пошани та скорботи від п’ятого Президента України.

Слова співчуття також виказали запорізькі депутати «Європейської Солідарності»:

«Є люди, з яких потрібно брати приклад. Іван Залужний був саме такою людиною. Він пережив Голодомор, Другу Світову війну, розвал Радянського Союзу та залишився Людиною з великої літери. Ми всі пам’ятаємо його чітку позицію щодо російської агресії. Він був одним із тих, завдяки кому світ почув нас. І це заслуговує ще більшої поваги, адже до останніх своїх днів він був справжнім патріотом, який не боявся називати речі своїми іменами. Тож для мене велика честь прийти і віддати останню шану Героєві» – прокоментував депутат з фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Дмитро Траілін.

«Ветеран Сталінградської битви Іван Залужний – сильна, мужня людина. Схиляємо голови перед справжнім Героєм. Іван Анікейович втратив єдиного онука в російсько-українській війні. Він народився за часів Скоропадського, і ось ми проводжаємо його в останню путь більше ніж через 100 років. Івана Залужного знав і поважав Петро Порошенко. Сьогодні ми з колегами-партійцями попрощатись з Героєм Залужним і від імені Петра Олексійовича. Залужний – це символ епохи. Спочивай з миром, Герою!» – прокоментував депутат фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді Валерій Прозапас.

Іван Залужний був відомий далеко за межами Запоріжжя. У 2017 році до Дня пам’яті та примирення він разом з стрільцем УПА Степаном Петрашем зробив історичне фото, де ветерани Другої Світової тиснуть руки один одному.

Іван Залужний відкрито називав Путіна вбивцею, адже його онук Іван Гутник-Залужний загинув в російсько-українській війні, героїчно врятувавши 50 побратимів.