Володимир Байгер про закупівлю кисневих станцій на Тернопільщині: треба зробити все, щоб не залишати людей сам на сам з цією бідою

Українці задихаються без кисню. Про це сказав депутат від «Європейської Солідарності» у Тернопільській районній раді Володимир Байгер, який на власному прикладі відчув важливість безперебійної робота кисневої станції і вчасної подачі кисню в лікарні до ліжка пацієнта. Адже саме від кисню залежало його життя цілих чотири тижні, коли торік він потрапив у медзаклад із коронавірусною інфекцією та двостороннім запаленням легень.

Лікування обійшлося йому в 250 тисяч гривень, які довелося шукати самотужки, бо держава на передбачила на таких важких хворих медичних засобів.

«Говорити про це мені дуже важко, але лікування дуже дороге. Приблизно обійшлося мені 250 тисяч гривень. І тільки завдяки друзям, родині, дітям вдалося вижити. Тому ми маємо зробити все для того, щоб люди були з киснем. Бо якщо тобі сьогодні прокапали на сто тисяч лікування, а ввечері немає кисню, то ці всі гроші пропали. Коронавірус – це дуже важка хвороба. Якщо в лікарні стаються перебої з киснем, то для важких пацієнтів на кисневій підтримці це може бути фатальним наслідком. Тому треба зробити все що тільки можливо, аби забезпечити лікарні киснем і не залишати людей один на один з цією бідою», – наголосив Володимир Байгер.

Своєю історією він поділився під час брифінгу з приводу термінового скликання сесії Тернопільської обласної ради, якого вимагає фракції «ЄС» в обласній раді.

Як поінформував голова обласної фракції «ЄС» Степан Барна, на Тернопільщині й надалі залишається глобальна проблема незабезпечення киснем лікувальних закладів ковідного спрямування.

«Сьогодні наша команда «Європейської Солідарності» у Верховній Раді України вимагає терміново ухвалити закон 5460 у другому читанні та спрямувати кошти і можливості на встановлення кисневих станцій для забезпечення киснем хворих на коронавірус. Фракція «ЄС» у Тернопільській обласній раді також ініціює до влади звернення щодо забезпечення лікарень та медиків усім необхідним для надання допомоги ковідним хворим», – акцентував Степан Барна.