Запорізька міськрада підтримала ініціативу «ЄС» про звернення до влади щодо неналежного фінансування медицини

Запорізька міська рада підтримала проєкт, ініційований фракцією «Європейська Солідарність» щодо звернення до президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою ухвалення збалансованого Державного бюджету на 2022 рік щодо забезпечення сфери охорони здоров’я, лікувальних закладів, фінансування заробітних плат медичних працівників. Відповідне рішення було ухвалене під час пленарного засідання міськради.

«Необхідність прийняття звернення полягає в катастрофічному стані з фінансовим забезпеченням сфери охорони здоров’я, якого не можна допустити в умовах розпалу пандемії коронавірусної інфекції. Місцеві бюджети порожні. Вони не здатні дотувати ті сфери, які недофінансовуються з Державного бюджету», – зазначив депутат Запорізької міської ради фракції «Європейська Солідарність» Павло Варванський..

«Вимагаємо негайно погасити заборгованість з виплати заробітної плати медичним працівникам; вжити невідкладних заходів для недопущення скорочення посад медичних працівників; у проєкті Державного бюджету на 2022 рік передбачити фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі», – додав він.

Задекларовані владою зарплати середнім медичним працівникам у розмірі від 13,5 тис. грн., а лікарям – від 20 тис. грн. у проєкті Державного бюджету передбачені лише для 200 тис. осіб середнього медичного персоналу та 90 тис. лікарів. Однак на кінець 2020 р. в системі охорони здоров’я працювало 273 526 осіб середнього медичного персоналу та 147 361 лікар-фізична особа. Тобто в медичних закладах працює медичного персоналу на 130 тисяч осіб більше, ніж Уряд розрахував у проєкті Державного бюджету на 2022р.

У зв’язку з цим депутати фракцій «Європейська Солідарність» по всій країні ініціюють звернення до влади з вимогами фінансово захистити сферу охорони здоров’я.