Зеленський призначає людей в свій уряд за принципом лояльності, а не професійності – Климпуш-Цинцадзе

Кадрові призначення в уряд Зеленського відбуваються тільки за одним принципом – жеребкування між кандидатами угодними президенту. Наявність професійних якостей немає жодного значення.  Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе з трибуни парламенту. 

Вона зауважила, що у Давній Греції іноді визначали політичних лідерів шляхом жеребкування. «Так ось у мене таке враження, що влада саме за таким принципом сьогодні діє, коли пропонує нам заміну одних міністрів на інших. Ви знаєте, кандидатка, яка активно боролася за посаду «міністра війни», стає кандидаткою на посаду «міністра миру» і сама не розуміє чому. Так випав жереб», – зазначила депутатка. 

«Ще вчора нам тут в цьому залі ви подавали «найкращого міністра економіки» практично всіх часів і народів. І сьогодні він поступається місцем черговому заступнику з Офісу президента. А «какая разница»? Так випав жереб», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Депутатка зазначила, що відомі аналітики, журналісти, політологи намагаються зрозуміти за якими ж принципами змінюються одні представники в уряді на інших. «Яка логіка цих призначень? Висувають різні теорії щодо рівня балакучості, рівня гнучкості, рівня цих людей, як вони вміють складатися в пазли.  А насправді просто з гори спустили черговий список для ротації», – зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Вона зазначила: «Якщо комусь досі не зрозумілі принципи, то я вам при відкрию завісу цієї реальності. Принципи прості – принцип лояльності до «найвеличнішого лідера всіх часів і народів», як ви тут любите казати, або до його самопроголошеного намісника. Це напевно найголовніший принцип призначень».  

«І кваліфікація дійсно не має значення і прізвища не мають значення. Тому у мене на а взагалі жодних питань до цих кандидатів на посади міністрів», – сказала голова комітету. 

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що за цих обставин має питання до прем`єр-міністра Шмигаля: «Чи це ваш вибір? Чи ви так само як і всі інші члени монобільшості дізналися про ці прізвища саме тоді коли й вони, чи може за годину раніше?».

«У мене питання до президента: коли ви нарешті візьмете на себе повноту відповідальності за ситуацію в країні? Адже цими ротаціями, цими «п’ятнашками» ви знову намагаєтеся прикрити «покращення вже сьогодні» за вашого часу чи отой славнозвісний «кінець епохи бідності» який ви обіцяли?», – підкреслила представниця «Європейської Солідарності».