Порошенко про застосування безпілотників «Bayraktar»: кожен, хто погрожує Україні, отримає невідворотне покарання

Петро Порошенко на передовій, 28 травня 2021 року, 10 ОГШБ

Україна має повне право застосовувати ударні безпілотники «Bayraktar» для відсічі ворогу – про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він наголосив, що Україна жодним чином не порушує свої зобов’язання за Мінськими угодами. 

«Я пишаюся тим, що свого часу ми прорвали блокаду і внаслідок моїх переговорів з Реджепом Таїпом Ердоганом, президентом Туреччини, ми отримали не тільки контракт на «Bayraktar». До речі, з цього приводу проти мене було порушено Зеленським справу», – нагадав Порошенко. 

«Вже потім «Bayraktar» довели свою надзвичайно високу ефективність під час війни у Нагорному Карабасі. Ми говоримо про те, що «Bayraktar» здатні використовувати різні боєприпаси», – зазначає Порошенко. 

«Застосування «Bayraktar» не є порушенням Мінських угод. А от використання артилерійських гармат високого калібру, які застосовувалися проти нас, заборонене Мінськими угодами. 

Я хочу наголосити, що це якраз і є примушування до виконання Мінських угод. Свого часу, коли ми отримали перші «Джавеліни», у нас постійно на позиції з того боку виїжджали російські танки. І  лише чутки про те, що на озброєнні українських Збройних сил можуть бути «Джавеліни», одразу ж викликали хвилю відмов водіїв росіських танків взагалі виходити на позиції», – розповідає п’ятий Президент. 

«Давно це треба було робити, бо «Bayraktar» знаходяться на нашому озброєнні ще з моїх часів. І я думаю, зараз правильно каже начальник Генерального штабу, що це будуть застосовувати регулярно у випадку порушення Мінських угод і застосування заборонених систем проти українських ЗСУ. Ворог має розуміти, що з повітря на них впаде небесна кара Збройних сил України», – наголошує Порошенко. 

«Я дуже часто буваю на фронті. Зараз наша організація обладнує системи відеоспостереження бригад на передній лінії оборони, рятуючи життя військових. Якби ви почули, скільки Росія і російські найманці використовують дронів, які скидають на наші позиції гранати. Від цього є і 200-ті, і 300-ті у Збройних силах України», – зауважує Порошенко. 

«Україна в своєму праві використовувати ті «Bayraktar», які посилили міць ЗСУ. І кожен, хто виходить проти України, має чітко розуміти, що кара або реакція буде невідворотня. І може тоді вони не будуть вбивати українців. Я повністю підтримую позицію Збройних сил», – резюмує Петро Порошенко.