«Європейська Солідарність» подала заяву до регламентного комітету через сексистькі заяви Арахамії, які шокували жінок-військових та міжнародних партнерів – Ірина Геращенко

«Європейська Солідарність» звернулася до регламентного комітету з вимогою відсторонити від 5 пленарних засідань за сексистські і дискримінаційні висловлювання керівника фракції «Слуга народу» Давида Арахаміїю. Про це повідомила співголова фракції «ЄС» Ірина Геращенко. Вона оприлюднила відповідний документ.

«Нагадаю, під час брифінгу в приміщенні ВР він заявив, що «українське суспільство не готове сприйняти жінку – міністра оборони». Це не перший випадок печерного сексизму з вуст обличчя  монобільшості. Як і не перший випадок дискримінаційних висловлювань на адресу українців. Нагадаю, раніше Давид Арахамія дозволив собі заявити, що «корупція – в ДНК українців». Мені навіть важко уявити, як би подібні сентенції від спікера партії влади сприйняли б, наприклад, у США, Німеччині чи Ізраїлі, якби хтось посмів подібне сказати про американців, німців чи євреїв», – обурилася Геращенко.

«Наша політична команда надто багато доклала для наближення України до ЄС, де рівність, недискримінація, права людини є фундаментальними цінностями. Ми не дозволимо новій владі перекреслити все це і створити суспільство, де є дискримінація за статтю чи національністю. Сексистські заяви керівника «Слуг народу» викликали справжнє обурення серед жінок-військовослужбовців ЗСУ. Ми з колегами отримуємо сотні смс з вимогою захистити право українок займати найвищі державні посади, в тому числі в секторі безпеки і оборони», – повідомила Ірина Геращенко.

«Також вже є негативна реакція на цю дикість представників посольств, зокрема, Посла Великобританії в Україні», – зазначає співголова фракції. 

«Тому вже наступного сесійного тижня наша фракція вимагатиме регламентний комітет негайно розглянути питання, яке обурило суспільство не менше, ніж аморальні заяви Третякової», – наголошує Ірина Геращенко.

Вона звернулася до МФО «Рівні можливості» у ВРУ і всіх фракцій парламенту із закликом підтримати жорстку позицію в боротьбі з сексизмом і дискримінацією за гендерною ознакою, зі стереотипами і приниженням за національною ознакою.