Після провалу спецоперації по «вагнерівцях» довіра міжнародних партнерів до Зеленського зникла – Олександр Турчинов

Після зриву спецоперації щодо затримання «вагнерівців» міжнародні партнери не довіряють секретні розвіддані представникам влади Зеленського. Про це заявив Секретар РНБО (2014-2019р.), керівник Центрального штабу «Європейської Солідарності» Олександр Турчинов на брифінгу.

«До 2019 року у нас була дуже активна співпраця на рівні спецслужб України і наших партнерів. Цими каналами передавалась завжди важлива, чутлива інформація керівництву України, зокрема Президенту Порошенку», – сказав він.

Турчинов зазначив, що тепер міжнародні партнери України змушені застосовувати для передачі важливих сигналів засоби масової інформації.

«Після провалу операції щодо затримання «вагнерівців», після того, як весь світ дізнався, що саме політичне керівництво України зрадило свою країну, скомпрометувавши власні силові структури, довіра фактично зникла», – наголосив керівник Центрального штабу «ЄС».

«Тепер наші стратегічні партнери повинні інформувати Україну через засоби масової інформації. Це серйозна проблема, тому що довіра не відновлюється за добу чи навіть за рік. Це одна з головних втрат, яку ми понесли завдяки чинному керівництву нашої держави», – додав він.

«Україна не має власних військових супутників. Ми завжди використовували інформацію, супутникові знімки, іншу військову аналітику, в тому числі, щодо розташування російських військ від наших стратегічних партнерів. І я хочу підкреслити, що ніколи ця інформація не була недостовірною. Ніколи вона не була другорядною. Це було надійне, якісне інформування партнерів», – сказав Турчинов.

За його словами, виникає питання: «Чому керівництво країни, зокрема президент Зеленський санкціонували у своїх «темниках» таке нахабне ставлення до наших стратегічних партнерів?» Олександр Турчинов переконаний, що українське керівництво стало «адвокатами Путіна», тому що «бояться дратувати Путіна, тим самим здаючи йому національні інтереси».

«Два тижні поспіль нівелювалася інформація, яка, в першу чергу, повинна турбувати не президента США, не очільника Пентагону, а яка повинна турбувати військово-політичне керівництво України. Тому що це загроза для нас», – наголосив керівник Центрального штабу «ЄС», додавши, що з перетворенням Білорусі на військовий плацдарм Російської Федерації, підтягування додаткових резервів і до українського кордону з боку Росії і Білорусі створює безпосередню загрозу для безпеки нашої держави.

«Ми вимагаємо посилити нашу оборонну спроможність вздовж кордону з Росією та Білоруссю», – резюмував Турчинов.