На Полтавщині партійці організували ходу-вшанування пам’яті жертв Голодоморів

У Полтаві партійці вшанували пам’ять жертв Голодоморів. Депутати обласної ради Ігор Процай, Лілія Руроєва, разом з депутатми, партійцями та місцевими жителями, поклали квіти до пам’ятника жертвам голодомору на Зажурі-горі біля Спасо-Преображенського Мгарського монастиря.

Керівник секретаріату Полтавської територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Процай підкреслив, що ми повинні пам’ятати та не забувати про одну із найтрагічніших сторінок історії українського народу, яка забрала мільйони життів невинних людей.

«У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Але, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Ця трагічна сторінка залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українців. Понад 7 мільйонів людей заморили штучним голодом для досягнення злочинної політичної мети – ослаблення та винищення волелюбного українського селянства – соціальної основи нації. І нині ми маємо зробити висновки, щоб більше такого не допустити»,- наголосив Ігор Процай.

Курган скорботи був відкритий 11 вересня 1993 року до 60-річчя Голодомору 1932—1933 років.

Крім цього, 27 листопада у Полтаві відбулася хода скорботи в пам’ять про жертв Голодоморів, яку організували «Європейська Солідарність» Полтавщини та Товариство «Просвіта». Кілька сотень містян зібралися на вулиці Соборності, щоб в такий спосіб вшанувати пам’ять всіх невинно закатованих українців.

«У Полтаві два роки поспіль не відбувалася хода скорботи. Частково це пов’язано з пандемією, проте ми сьогодні на свіжому повітрі і дотримуємося дистанції. Традицію проведення ходи скорботи необхідно було відновити, адже це такий біль і не згадувати, та не поминати мільйони загублених життів – це також злочин проти духу», – зауважив організатор ходи депутат Полтавської обласної ради від «Європейської Солідарності» Микола Кульчинський.

Депутат підтримує позицію, що в 30-х роках загинуло близько 10 мільйонів українців.

«Фахівці Українського інституту Національної пам’яті, на основі нових розсекречених документів, встановили, що під час голоду 1921-1922 років померло 3,5 мільйона українців, а в 1947 році – півтора мільйона. Це була розправа над українським народом через страх, що він може створити власну державність. І не дивлячись ні на що, наш народ вистояв», – додав він.

Учасники скорботної ходи пройшли вулицею Соборності до Свято-Успенського собору, де відбулася панахида. Після цього біля дзвіниці відбулася народна панахида – невеличкий мітинг під час якого люди згадували історії своїх рідних, які пережили голодомор та запалили свічки.