У Запоріжжі партійці «Європейської Солідарності» вшанували пам’ять жертв Голодоморів

В останню суботу листопада українці вшановують пам’ять загиблих під час Голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та голоду 1946-1947 років. 27 листопада партійці «Європейської Солідарності» разом із запоріжцями поклали квіти до пам’ятника жертвам Голодоморів.

Народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко розповів, що означає Голодомор для нього особисто:

«Голодомор й через 89 років лишається однією з найболючіших віх в історії України. Він безумовно вплинув на розвиток нації, ставши частиною нашого геному. Ми вшановуємо пам’ять тих, хто загинув від голоду. Є різні оцінки, але найточніша – це сім мільйонів загиблих за часи усіх трьох голодів. Моя сім’я також постраждала – загинули брати й сестри моїх прабабусі й прадідуся. Тому ми шануємо цей день і вважаємо, що українці мають пам’ятати про цей геноцид українського народу для того, щоб він ніколи більше не повторився», – наголошує Ігор Артюшенко.

Голодомор офіційно визнано геноцидом українського народу у 2006 році. Ігор Артюшенко вважає, що популяризація цієї теми є надважливою для самоствердження української нації, адже знаючи правду про минуле, ми точно знатимемо хто наш ворог в майбутньому:

«Є різне відношення до вшанування пам’яті жертв Голодоморів навіть у Запоріжжі. Це залежить від того, яке це покоління. Тому що за часів радянської влади це все замовчувалося і ніхто про це не казав. Буквально 15-20 років тому були відкриті архіви Служби безпеки України, з яких українці почали дізнаватися правду про те, що відбувалося. Тому частина українців про Голодомор вже знає і шанує, а частина суспільства залишається поза цією історичною подією. Я пам’ятаю, як відкривався цей пам’ятник. Це було теж років 15 тому. Тоді сюди приходили комуністи, які не давали нам провести наші шанобливі заходи, розповідаючи нам, що ми мусимо все припинити. Добре, що комуністів більше немає. Сподіваємося, що ситуація й надалі змінюватиметься на користь правди», – наголосив Ігор Артюшенко.

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв Голодоморів хвилиною мовчання. Священнослужителі Української Православної церкви провели панахиду по загиблим. Після цього кожен охочий зміг покласти квіти й лампадки вшановуючи жертв тоталітарного режиму.