«Європейська Солідарність» Тернопільської та Хмельницької областей організувала мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів

Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів відбувся на межі Тернопільської та Хмельницької областей. Пам’ять невинно убієнних тоталітарним режимом вшанували команди «Європейської Солідарності» Тернопільщини та Хмельниччини, військові, волонтери, активісти.

За різними даними голод забрав життя понад 10 мільйонів українців. Щохвилини вмирали 17 людей, щогодини – тисячу, щодоби – 25 тисяч людей. Це ціна, яку заплатив український народ для того, щоб отримати власну незалежність.

«Сьогодні символічно ми тут на межі Тернопільської та Хмельницької областей, на річці Збруч вшановуємо тих, кого вбив голод. Галичина не відчула голодомору, але ми пам’ятаємо спроби приховати правду про голодомор, який відбувався на Хмельниччині, яким був охоплений весь український народ за Збручем. Ми пам’ятаємо про концерти, які проводилися радянськими окупантами, щоб не чути стогону і плачу людей. Саме тому, сьогодні і наступні роки наше завдання зробити усе, щоб про цю історичну правду не дали забути», – наголосив під час мітингу-реквієм керівник Тернопільської територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Степан Барна.

Голова фракції «Європейська  Солідарність» у Хмельницькій обласній раді Аліна Коваль наголосила на важливості історичної пам’яті українців.

«Ми маємо свідчення, коли люди вночі перебиралися через Збруч, несучи в кишені якусь картопельку, і спеціально найняті люди виловлювали їх на березі, гнали додому, забирали цю картоплю і сім’ї помирали від голоду. Так не повинно відбуватися. Ми не повинні замовчувати це. Сьогодні говорити правду і збирати по крупинках кожне свідчення, бо наша історія, наша пам’ять – запорука збереження нашої держави», – зазначила вона.