Ірина Геращенко: ми бачимо повзучу узурпацію влади

Спроби призначити нових суддів Конституційного Суду України за квотою президента із порушенням закону свідчать про повзучу узурпацію влади – про це під час погоджувальної ради заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона переконана, що у такий спосіб Офіс президента хоче перенести вибори до Верховної Ради з 2023 на 2024 рік.

«Ми бачимо повзучу узурпацію влади. Вже гелікоптери працюють сьогодні як таксі для обслуговування вечірок президента. Повністю свої правоохоронні органи. І тепер у нас ще свій Конституційний Суд, куди Зеленський призначив двох своїх людей – попри те, що там немає вакансій. А «Слуги» збираються подати туди подання для того, щоб пролонгувати ще на рік дію цього «зеленого» парламенту. Ми не дамо вам узурпувати владу. Цей парламент закінчує свої повноваження у 2023 році. І всі спроби фальсифікувати вибори приводили до Майданів. Не до переворотів, а до Майданів», – наголосила Геращенко.

«Щодо фронту. Ми вимагаємо закритої зустрічі з Зеленським, тому що влада поки що говорить какофонію. Буданов розповідає, що «Путін нападет», хоча вже вісім років триває війна. Резніков під час свого візиту до США розповідає, що ніяких загроз немає. На фронті немає пального, досі не виконане Державне оборонне замовлення і не закуплене навіть пальне. Тому ми вимагаємо закритої зустрічі з Зеленським. Він має як президент зустрічатися з усіма парламентськими фракціями, так робили всі президенти, навіть Янукович. І досі купати Зеленського в теплій ванні», – обурилася Геращенко.

«Також нас цікавить питання кордонів. Цей проект кордону від «зелених» зріс в три рази в бюджеті на 2022 рік, до 17 мільярдів гривень. Від місцевого самоврядування ми отримуємо інформацію, що «зелена влада» в ОТГ вимагає їх долучитися фінансово і технічно до облаштування частини українського кордону. Хто все-таки буде сплачувати за стіну? Ми вимагаємо тут парламентського контролю», – говорить Геращенко.

«Так само ми вимагаємо створення ТСК по розкраданню ковідного фонду, зареєстрована постанова 6353, тільки «слуги» поки що не дали туди своїх кандидатів», – нагадала співголова фракції.

«Досить брехати лікарям, досить брехати громадянам, які не можуть отримати субсидії, що у нас все добре. Ми вимагаємо в умовах парламентсько-президентської республіки, щоб ставили в порядок денний законопроекти не тільки тих, хто бігає на Банкову, а й парламентських фракцій, які представляють опозицію. Законопроект 6006 ми у вас уже три місяці вимагаємо поставити в порядок денний», – нагадала Геращенко.