Ірина Геращенко: президент не має права не ксенофобію

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час погоджувальної ради звернулась до Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової з вимогою надати оцінку ксенофобським заявам президента Зеленського під час його пресконференції 26 листопада.

«Користуючись присутністю тут пані Денісової, я хочу публічно звернутися з вимогою дати негайно публічну реакцію на акт ксенофобії з боку президента Зеленського, який посмів заявити під час своєї прес-конференції, що він не запрошував «циган, ведмедів і журналіста Ткача». Я хочу нагадати, що роми складають 1% населення України. Роми так само, як українці, євреї, кримські татари, росіяни є повноправними громадянами України. Президент не має права на ксенофобію», – наголосила Геращенко.

«Ви тут заявили про високу політичну культуру – я повністю це підтримую. І хочу нагадати, що ми направили на голову Регламентного комітету, щоб Регламентний комітет розглянув ксенофобські заяви голови фракції монобільшості Арахамії, де він заявив про те, що «корупція – в ДНК українців». Я собі уявляю, щоб щось казали про ДНК інших національностей», – обурилась Геращенко.

«Щоб розглянули жест непристойний від депутата Камельчука, про який я зверталася до Президії, і матюки в сесійній залі від депутата Ковальчука. Ми отримуємо відписки від голови Регламентного комітету. Ми звертаємось до Регламентного комітету з вимогою розглянути всю цю непарламентську, непристойну поведінку. Поки що чомусь ми отримуємо відписки від голови Регламентного комітету», – резюмує Геращенко.