«Європейська Солідарність» зібрала зауваження бізнесу до закону 5600 і вимагає їх врахувати – Ніна Южаніна

«Європейська Солідарність» зібрала пропозиції і зауваження бізнесу щодо законопроекту 5600 і наполягає на їхньому врахуванні. Про це заявила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна під час обговорення змін до Податкового кодексу у Верховній Раді України.

«У цьому проекті закону є декілька блоків, які мали б зайти в зал у вигляді окремих проектів закону. Це питання, що стосуються земельного податку, адміністрування і нових норм по підакцизним товарам. Все решта, змішане в купу, не дає можливості виокремити корисні норми від тих, які є шкідливими для всієї економіки і бізнесу», – зазначила вона.

«Всі п’ять поправок від «Європейської Солідарності» – це поправки від бізнесу. Ми провели опитування бізнесу, і саме вони просять їх підтримати», – підкреслила Южаніна.

«Норма, яка існує з моменту існування Податкового кодексу – це підстава для звернення податкового органу із запитом щодо подання інформації. При цьому платник податку був хоча б захищеним, що не на всі запити з будь-якого питання, яке хвилює податковий орган, може бути надано інформацію», – зазначила вона.

«Люди, які працювали реально в бізнесі, знають, що запити, які надходять від податкового органу, – найбільша проблема. Вони в такій кількості потребують підготовки документів, що для цього треба тримати окрему людину», – додала Южаніна.

Южаніна також вважає, що пропозиція про автоматичне, без рішення суду списання коштів податкової заборгованості з рахунків підприємств позбавить їх можливості нормально працювати та лише створить безлад в роботі.

«Чи знаєте ви, що 95% податків сплачуються добровільно, самостійно? І абсолютно не впливає посилення можливостей податкового органу на збирання цих податків до державного бюджету», – підкреслила представниця «Європейської Солідарності».

«Ви й так іншими нормами будете позбавляти можливості працювати бізнес, і списання з рахунків безспірно, без рішення суду також буде на вашій совісті. Додасьте хаосу в роботу малого і середнього бізнесу і нічого більше», – переконана Ніна Южаніна.

За її словами, наприклад, за перше півріччя 2020 року, коли суб’єкти господарювання отримали величезні збитки і не мають операційних коштів, щоб своєчасно заплатити податки, влада пропонує норму закону, щоб списувати з рахунку підприємства без рішення суду, безспірно узгоджений податковий борг, тобто задекларовані податкові зобов’язання без обмеження суми.

Вона нагадала, що раніше таке списання коштів стосувалося тільки тих, у кого є величезна заборгованість, більше 5 мільйонів гривень.

«Тепер ця норма буде стосуватися дрібного малого середнього бізнесу, тобто якраз тих, хто найбільше потерпає від відсутності операційних коштів», – сказала Ніна Южаніна.

«Ви погіршуєте стан бізнесу в роботі з контролюючим органом і не додаєте нових можливостей для бізнесу і для людей», – резюмувала вона.