Петро Порошенко: справжній державний переворот – це наступ на демократію, який розпочав Зеленський

Ознаками державного перевороту є намагання влади атакувати демократію в Україні. Про це заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час виступу на Київському Безпековому Форумі з нагоди 30-ліття відновленої Державності і Свободи. Порошенко застеріг: опозиція разом з потужним громадянським суспільством не дозволить узурпувати владу в Україні.  

«Якщо не помиляюся, на сьогодні був анонсований так званий «державний переворот». Я хотів би вибачитися перед нашими закордонними партнерами за цей абсолютно дурний жарт Зеленського. Це – приклад брутальної безвідповідальності перед країною і перед світом», – сказав Порошенко.

«Але чи є загроза на сьогоднішній день українській демократії, українській державності? Чи є загроза європейському вибору? Є. Це – спроби Зеленського побудувати в Україні режим за лекалами Путіна і Лукашенка», – вважає п’ятий Президент.

Він зазначив, що Зеленський через сумнівні закони хоче поставити медіа під тотальний контроль влади.

«А під час феєричної прес-конференції Зеленський розкрив плани про перенесення на рік, а може на два парламентських виборів. Це яскраво свідчить про втрату надії Зеленського чесно перемогти на цих виборах. Бо в Конституції чітко зазначена дата – жовтень 2023 року, немає подвійного ніякого тлумачення, а йому хочеться пролонгувати перебування при владі своєї збанкрутілої команди», – констатує Порошенко.

«Як елемент путчу – плани Зеленського запровадити дистанційне голосування по інтернету російського зразка. Це та технологія, яка щойно стала одним з інструментів на виборах до Державної думи Російської Федерації. Інструмент Путіна. І оприлюднені сьогодні результати опитування громадської думки чітко показують – більшість українців, майже дві третини категорично проти такої новації. Але це не зупиняє Зеленського», – зауважує лідер «Євросолідарності».

«Третє – Офіс Президента хоче поставити під контроль Конституційний Суд. За відсутності вакансій вони призначив двох нових судів, «на сто відсотків своїх» і на сто відсотків незаконних для того, щоб проштампувати ті рішення по захопленню державної влади, які є в голові Зеленського. Щоб повернути, як Янукович, стару редакцію Конституції», – вважає Петро Порошенко.

«Є вагомі підстави вважати, що це і є плани Зеленського. І це – загроза реального повзучого перевороту. Я впевнений, що українська опозиція разом з потужним громадянським суспільством здатна зупинити цей сценарій, ми не раз вже це робили», – застеріг Петро Порошенко.