Адвокат Новіков: Офіс Зеленського тисне на керівництво НАЗК, вимагаючи сфальсифікувати незаконний висновок щодо колекції картин родини Порошенків

Офіс президента тисне на керівництво НАЗК, вимагаючи сфальсифікувати висновок про нібито приховування у декларації Порошенка інформації щодо колекції картин, яка знаходиться у музеї Гончара. Про це під час брифінгу повідомив адвокат п’ятого Президента Ілля Новіков.

«Прямо в цей час, коли ми даємо цей брифінг,  за нашими даними здійснюється дуже серйозний тиск на НАЗК. В цьому році, як і в усі попередні роки з моменту запровадження механізму декларування, в декларації, яку подав Петро Порошенко, в переліку його майна зазначається колекція картин. Всі ви знаєте, про які картини йдеться, завдяки вкрай незграбним, незаконним діям співробітників ДБР і Офісу Генерального прокурора – ці картини отримали рекламу в минулому році. Зараз будь-хто може побачити їх у музеї Гончара», – нагадав Новіков.

«З Офісу президента за нашою інформацією здійснюється колосальний тиск, щоб НАЗК дало висновок, що ці картини приховані з декларації Порошенка. Про що йдеться? Вимагають, щоб НАЗК сказало наступне – що оскільки вартість цих картин станом на 2021 рік не розписана та не вказана, таким чином ці картини були приховані від уваги органів НАЗК», – пояснює Новіков.

Адвокат наголосив, що закон не вимагає вказувати таку вартість. «Єдина категорія об’єктів, які вимагають вказувати актуальну вартість – це автомобілі. Це не той випадок», – констатує Новіков.

«Станом на даний час вартість цих картин насправді ніхто не знає. Бо придбані вони 13 років назад, і закон не вимагає проведення їхньої переоцінки. Вони придбані як єдиний об’єкт, вказуються як єдина колекція. І що це за колекція, всім відомо, оскільки вона виставлена і неодноразово обговорювалася у ЗМІ з подачі того ж ДБР», – нагадав Новіков.

«Картини арештовані абсолютно незаконно, по такій же висмоктаній з пальця справі про їх «контрабанду». Чудово відомо з перших же днів, і як вона завозилися, всі декларації є», – зазначає Ілля Новіков.

«Ми звертаємо на це вашу увагу. Ми дуже сподіваємося, що і очільнику НАЗК Новікову, й іншим працівникам НАЗК вистачить принциповості і вистачить, прямо скажемо, мужності протистояти такому тиску. Тому що це не боротьба із корупцією, це спроба тиску на опозицію і спроба відволікти увагу від значно більш важливих, гострих та серйозних проблем, які пов’язані із майном представників діючої влади», – переконаний адвокат Ілля Новіков.