«Європейська Солідарність» вимагає від ДБР, СБУ і Офісу Генпрокурора порушити кримінальні справи проти Портнова за втручання в роботу судів і закрити фейкові провадження проти Порошенка

9 грудня США  ввели санкції проти одного з ідеологів режиму Януковича, друга режиму Зеленського Андрія  Портнова.

Примітно, що санкції запроваджено за «Актом Магнітського» (Executive Order 13818-Blocking the Property of Persons Involved in Seriousд Human Rights Abuse or Corruption – Про блокування активів, що належать особам, причетним до порушення прав людини та корупції), і дотепер за цим документом санкції вводилися тільки проти подільників Путіна – Лукашенка, а також проти Коломойського. Але влада  Зеленського в турборежимі проходить шлях Януковича, згортаючи демократію.

США змушені робити роботу української влади і силових структур, накладаючи санкції на осіб, злочини яких правоохоронні органи вперто не помічають. 

Портновські «побратими» Деркач та Дубінський отримали санкції за втручання у вибори в США. Але й досі на це немає реакції правоохоронної системи чи улюбленого дітища Зеленського – РНБО. Рада Нацбезпеки не знайшла час синхронізувати санкції з нашими американськими партнерами проти корупціонерів, які мають подвійне громадянство.

Втікач Портнов, один з ідеологів режиму Януковича, тодішніх репресій проти опозиції і придушення Майдану, повернувся в Україну в день інавгурації Зеленського і затято взявся за вплив на судову систему.

США  констатували, що «Портнов був відомий як людина, яка могла «вирішувати» питання в судах, нівелюючи прогрес у судовій реформі».

Але реакція української влади і правоохоронців відсутня, хоча йдеться про серйозний злочин.

Зеленський і його Офіс мовчать про Портнова, бо бояться вийти на самих себе. Адже сьогодні на Банковій не лише кротине кубло, але й подільники Портнова Татаров, Смірнов, які безпосередньо через телефонне право керують суддями, фальсифікують справи проти опозиції.

Мінфін США вказує, що всередині 2019 року Портнов змовився з українським високопосадовцем преформатувати систему правосуддя на їхню користь, впливати на Конституційний Суд України, а також був залучений до спроби впливу на Генерального прокурора України.

В Україні вся влада зосереджена в руках однієї людини. Тільки за згоди Зеленського можна тиснути на суддів, впливати на судові рішення і фальсифікувати справи.

З літа 2019 року Портнов, діючи в інтересах держави-агресора, за цілковитого сприяння влади Зеленського почав брудну компанію політичних переслідувань проти Петра Порошенка.

Портнов подав масу завідомо неправдивих заяв про злочин, спрямованих не лише на дискредитацію п‘ятого Президента України і його команди, але й на підрив держави.

Серед фейкових справ, які і досі не закриті – заява Портнова, в якій він звинуватив Україну в тому, що українські кораблі і моряки були захоплені у Керченській протоці.  Є провадження проти телеканалу «Прямий»; провадження, яким створюються перешкоди виконанню оборонних замовлень заводом «Кузня на Рибальському». Є заява щодо Мінських угод, про безальтернативність яких говорить нинішня влада, яка не здатна запропонувати нічого у сфері зовнішньої політики, але дискредитує і нівелює всі напрацювання попередньої команди.

Фейкові справи Портнова активно висвітлювалися «придворними» телеканалами Банкової, Зеленський і слуги неодноразово погрожували п’ятому Президенту арештами, затриманнями, обшуками, фактично узгоджуючи свої дії із Портновим. Депутати від «Слуги народу» сьогодні кинулися на публічний захист Портнова.

А правоохоронні органи, попри фактичну заяву про злочин щодо втручання Портнова в роботу судів, не реагують на це.

«Європейська Солідарність» вимагає від ДБР, СБУ і Офісу Генпрокурора негайно порушити кримінальні справи за фактом втручання Портнова в роботу судів, а також справи щодо неправдивих повідомлень про злочини, провести ретельне розслідування, хто саме в правоохоронних органах і судах у своїх рішеннях керувалися не законом, а корупційними зв’язками з проросійським політиком.

Вимагаємо від правоохоронних органів негайно закрити всі фейкові справи проти лідера «ЄС» Порошенка, розпочаті  за завідомо неправдивими заявами Портнова.