Монобільшість Зеленського два роки блокує розгляд закону про підтримку родин заручників, які перебувають у в’язницях російських бойовиків – Геращенко

Законопроект про соціальні гарантії родинам заручників, яких тримають у тюрмах на окупованому Донбасі, в Криму та в Росії, був прийнятий у першому читанні ще попередньою Верховною Радою. І президентська фракція «Слуга народу» вже два роки не може ухвалити цей закон. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко з трибуни парламенту.

«Для мене це особлива тема. Працюючи в гуманітарній мінській підгрупі, разом з колегами я звільнила сотні українських заручників, незаконно утримуваних у тюрмах окупованого Донбасу, Криму і в Російській Федерації», – підкреслила вона.

«Сьогодні звільнення заручників заблоковано. Попри те, що ми в опозиції, ми покладаємо за це відповідальність на Російську Федерацію і вбивцю Путіна», – зазначила депутатка.

«Але на Зеленського ми покладаємо відповідальність за те, що він віддав Російській Федерації Цемаха, «беркутівців», всіх тих, в кому була цікавість Росії, але так і не виконав свою обіцянку обміну всіх на всіх. А на вас колеги ми покладаємо відповідальність, що питання гарантій родинам заручників ви розглядаєте тільки зараз. Адже попередній парламент прийняв законопроект про статус заручників і допомогу їх родинам в першому читанні», – наголосила представниця «Європейської Солідарності».

«Ви на два роки заблокували це питання», – заявила Ірина Геращенко.
Вона також пояснила в чому відмінність між законопроектом Зеленського і альтернативним законопроектом, поданим «Європейською Солідарністю» про основи соціального і правового захисту осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей.

«Ми пропонуємо, щоб всі списки заручників і гарантії надання соціальної допомоги вело профільне міністерство реінтеграції, яке отримує фінансування має відповідний штат і має цим займатися. Зеленський пропонує створити ще оди орган виконавчої влади, який буде цим опікуватися», – зазначила вона.

«А чим тоді займається міністерка і її міністерство? Ходить по каналам критикувати опозицію і опікується телеканалом «Дом». Тому що дивним чином телеканал «Дом», який має боротися за уми на окупованих територіях, сьогодні пиляє державний бюджет разом з профільним комітетом і аж ніяк не опікується питаннями заручників і їх родин», – сказала Ірина Геращенко.