Петро Порошенко про зустріч із Вселенським Патріархом: ми скоординували наші дії на 2022 рік для подальшого визнання ПЦУ у світі

П’ятий Президент Петро Порошенко, який перебуває у Туреччині, розповів журналістам про деталі зустрічі із Вселенським Патріархом Варфоломієм. За його словами, переговори тривали майже дві години. 

«Я дуже дякую Його Всесвятості Вселенському Патріарху, Священному Синоду за таку величезну увагу, яку Його Всесвятість демонструє по відношенню до України», – сказав Порошенко. 

«Ми обговорили величезну кількість питань. Починаючи від результатів його візиту до Сполучених Штатів, зустріч з президентом Байденом, де вони дуже багато говорили про Україну», – зазначив Петро Порошенко. 

«Ми скоординували наші дії, починаючи  від процедури і процесу визнання Православної Церкви України сестрами – православними церквами в світі. Його Всесвятість залишає визнання нашої Церкви одним із своїх надважливих пріоритетів. І це дуже-дуже приємно», – говорить п’ятий Президент. 

«Ми домовилися щодо надзвичайно важливих дій, які ми будемо вживати у 2022 році», – повідомив Порошенко

«Я привітав Його Всесвятість із третьою річницею Об’єднавчого собору, коли була створена, а точніше – відновлена робота Православної Церкви України при прямій  участі та підтримці Його Всесвятості Вселенського Патріарха і Синоду нашої Матері-Церкви», – нагадав Порошенко. 

«Я передав вітання від вірних Його Всесвятості з прийдешніми святами, з Різдвом, з Веселими святами. І отримав благословіння, отримав подяку і підтримку, і молитву за весь український народ», – говорить Порошенко. 

«Хочу передати всім телеглядачам, всім українцям благословіння від Його Всесвятості, хочу передати вітання з прийдешніми святами, з Різдвом. Завжди пам’ятайте, що Бог є з Україною, що Вселенський Патріарх молиться за нас. Не втрачайте оптимізму. Незважаючи на всі випробування, які нам посилає доля, все буде добре», – переконаний лідер «Європейської Солідарності».