Петро Порошенко у Польщі візьме участь у міжнародній конференції з питань безпеки

20-22 грудня п’ятий Президент Петро Порошенко на запрошення керівництва Сенату Республіки Польща візьме участь у міжнародній конференції на тему «Росія – Україна – НАТО: ескалація напруженості на східному фланзі». 

Заплановані також двосторонні зустрічі Петра Порошенка з представниками парламентських та політологічних кіл у рамках консолідації зусиль для допомоги Україні у протидії викликам миру та безпеці.

Як відомо, 18 грудня Петро Порошенко провів зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм, на якій обговорив перспективи подальшого розвитку і підтримки Православної Церкви Украіни, у першу чергу визнання її іншими православними церквами-сестрами, відзначили важливість подальшого укріплення та розвитку ПЦУ як запоруки єднання українського суспільства. 

Петро Порошенко також нещодавно взяв участь у міжнародних безпекових конференціях у Швеції та Канаді, онлайн-конференції Ради закордонних справ США: «Демократія або автократія: чому важлива Україна?»

В рамках Київського Безпекового Форуму Порошенко провів зустріч з Президентом Європейської народної партії Дональдом Туском. 

У канадському Галіфаксі Порошенко, зокрема, провів зустріч із з парламентським державним секретарем з питань внутрішніх справ Бундестагу ФРН Стефаном Майєром, а також з американськими сенаторами, конгресменами та представниками військового керівництва США. 

Лідер «Європейської Солідарності» у Києві також обговорив питання зміцнення міжнародної коаліції на підтримку України із послами «Групи Семи» та Європейського Союзу. 

Порошенко дав низку інтерв´ю, зокрема американському виданню Politico, впливовій  німецькій газеті «Frankfurter Allgemeine Zeitung», французькому виданню L’Express, італійському телеканалу Sky TG24, канадському телеканалу CBC News та виданню The Globe and Mail

П’ятий Президент наголошує, що саме зараз вирішується доля України та визначається стратегічний горизонт її розвитку. На думку Порошенка, так звані пропозиції Кремля щодо договору зі Сполученими Штатами Америки про «гарантії безпеки» є вкрай небезпечними не лише для України, а й для наших сусідів, і для всього вільного світу. 

Порошенко закликає союзників надати Україні ПДЧ в НАТО на найближчому саміті у 2022 році, надати летальне оборонне озброєння, зупинити Північний потік-2 і запровадити «пекельні» санкції проти країни-агресора.