Адвокати: будь-які таємні рішення про арешт Порошенка незаконні і означають, що Зеленський вимагає шоу «під ялинку»

Будь-які таємні рішення Офісу Генпрокурора чи Печерського суду з приводу запобіжного заходу, арешту чи застави Петру Порошенку є незаконними. Якщо такі рішення підтвердяться, це означатиме, що Офіс Генерального прокурора як інституція остаточно знищений і перетворений на виконавця замовлень від Зеленського. Про це на брифінгу заявили адвокати п’ятого Президента, коментуючи інформацію низки ЗМІ, нібито до Печероського суду спрямоване клопотання ОГПУ про арешт Порошенка і заставу розміром у мільярд гривень. 

«Як повідомляється, Офіс Генерального прокурора –  не в особі Венедіктової, а в особі її заступника Симоненка, підписав і спрямував не до Шевченківського суду, як мав це зробити, а до Печерського суду цілий, як кажуть, пакунок клопотань про застосування до Порошенка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, про якісь скажені альтернативні застави у сумі мільярд гривень і ще там якісь додаткові клопотання», – зазначає адвокат Ігор Головань.

«З юридичної точки зору це абсолютний абсурд, оскільки це порушує закон, Конституцію, норми КПК, які регулюють порядок вчинення таких дій стосовно народного депутата. У такому випадку слідчий суддя зобов’язаний завчасно повідомляти народного депутата про розгляд таких клопотань», – наголошує Головань. 

«Але ми знаємо і те, як себе поводить останні дні і місяці Офіс президента, Офіс Генпрокурора,  ДБР і Печерський суд. Ці організації вже давно не звертають уваги на Конституцію і норми закону. Тому змушені констатувати, що подібна інформація цілком може бути правдивою», – вважає Ігор Головань. 

Адвокат наголосив, що подібні речі – це грубе порушення закону, це кримінальний злочин з боку осіб, які до цього причетні. «Ми доб’ємося притягнення до відповідальності всіх, хто міг брати участь у таких беззаконнях», – говорить Головань. 

«Нам наразі невідомо, чи суд Печерський або якийсь інший прийняв якесь рішення стосовно арешту Петра Порошенка. Ми орієнтуємося на інформацію у ЗМІ, в тому числі російських ЗМІ, які цю новину підхопили, начебто таке рішення уже ухвалено», – додає Ілля Новіков.

«Ми знаємо тільки те, що таке рішення не відбувалося у присутності адвокатів Порошенка. І в контексті вчорашньої ситуації в ДБР, коли нас не пустили на так гучно анонсований начебто допит Петра Порошенка, – цілком очікувана ситуація, що таке клопотання про арешт, якщо воно дійсно було подано, вони спробують розглянути в таємний спосіб», – вважає Новіков. 

«Ми очікуємо будь-якої інформації з Печерського суду, що вони там вирішити і чи взагалі було таке засідання. Ми очікуємо інформацію від Офісу Генпрокурора, щоб вони спростували або підтвердили, що такого роду клопотання взагалі було подане. І ми звісно очікуємо, що нас буде, як передбачено законом, заздалегідь своєчасно проінформовано про те, що вони мають намір розглядати будь-які клопотання, пов’язані з Петром Порошенком», – зазначає адвокат.

«Ще раз наголошую – Петро Порошенко публічно оголосив, що він повертається до України у першій половині січня наступного року», – нагадав Новіков. 

«На мою думку і думку моїх колег, єдине, що обходить  їх зараз – це шоу, публічний скандал і це інформація про те, що Порошенка заочно арештовано або заочно обрано запобіжний захід на якусь несусвітну суму», – вважає Новіков.

«Відбувається фактично державний переворот у формі знищення Офісу Генпрокурора. Йдеться не про тих людей, які ним керують, чи то Венедіктова, чи то Симоненко, чи будь-хто. Йдеться про те, що Офіс Генерального прокурора, який має бути незалежним від виконавчої влади, від президента,  підпорядкований забаганкам і вказівкам, які походять з Офісу президента», – резюмує Ілля Новіков.