«Формула Штайнмаєра» написана у Кремлі, і це формула капітуляції України – Петро Порошенко

Так звана «формула Штайнмаєра», під якою підписався у 2019 році під час Нормандської зустрічі у Парижі Володимир Зеленський, написана у Кремлі. Вона суперечить як мінським домовленостям, так і національним інтересам України – про це сказав в ексклюзивному інтерв’ю «5 каналу» п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Ключове досягнення, яке ми мали в питаннях тиску на Путіна щодо ключових елементів відновлення українського суверенітету над окупованими землями, є силовий і безпековий компонент. Путін взяв на себе зобов’язання своїм підписом – забезпечити припинення вогню, звільнити всіх заручників, роззброїти незаконні збройні формування, вивести окупаційні війська, важку техніку і артилерію, і забезпечити вільне функціонування українських органів влади і українські політичні структури, українські медіа. Це все – до політичного процесу врегулювання», – нагадав Порошенко.

«Перед виборами у 2019 році ми чули такі переможні реляції про те, що «ми зробимо вашингтонський формат, женевський формат, будапештський формат… Це божевілля», – вважає Порошенко.

«Проблема не в місті і не в форматі. Проблема в тому, щоб сформувати дуже потужну позицію, яка не дасть Путіну уникнути від проведення переговорів. Бо хто переміг під час грудневої зустрічі 2019 року Путіна, Зеленського, Меркель і Макрона? Що отримала Україна? Україна отримала – дуже важливо – звільнення українських моряків (ми забезпечили рішення Гамбурзького трибуналу), яких Путін і так повинен був віддати. І декілька дуже важливих політичних заручників», – нагадав Порошенко.

«Що отримав Путін? Перше – він отримав величезну кількість свідків включно з Цемахом, які б в Гаазі свідчили проти Путіна. Він отримав «беркут», що розвалило «справу Майдану», – зауважив п’ятий Президент.

«Але головне, що Путін отримав – це російська інтерпретація так званої «формули Штайнмаєра», яка повністю руйнує принцип «спочатку безпека». Ніколи ми на це не погоджувалися, ми знали, до чого це призведе», – зазначає Порошенко.

«Ще раз наголошую – Штайнмаєр не має до цієї формули жодного відношення. Це формула Лаврова, або формула Путіна. Путін своїм наративом намагався документ, який був складений Лавровим, прикрити, перейменувати як «формулу Штайнмаєра». Її не можна було приймати. І ми ніколи не дозволяли, щоб це питання навіть виникало в порядку денному», – зауважив лідер «ЄС».

«А Зеленський пообіцяв її прийняти. І українські війська пішли із займаних позицій. Під час мого перебування в статусі Верховного Головнокомандувача ми звільнили 2/3 окупованого Донбасу. А за останні три роки, на жаль, ми втратили українські землі через механізми розведення, тому що так Зеленський пообіцяв», – констатує Петро Порошенко.