Адвокат Головань: головна причина справи проти Порошенка – його рейтинг, який обганяє Зеленського

Головна причина політичних переслідувань п’ятого Президента – це зростання його рейтингу, відповідно до якого Порошенко не просто зрівнявся із Зеленським, а й має перевагу.  Про це біля Офісу Генерального прокурора заявив адвокат Петра Порошенка Ігор Головань. Він також повідомив, що подав до ОГПУ низку клопотань через кричущі порушення закону у так званій «справі» проти п’ятого Президента.    

«Ситуація з політичними переслідуваннями Петра Порошенка загострилася. Ми тепер вже точно знаємо з чим це пов’язано, оскільки саме сьогодні опубліковані результати соціологічних досліджень Центру Разумкова, відповідно до яких Порошенко навіть перемагає. Не те, що зрівнявся, а навіть перемагає Зеленського у другому турі виборів, якщо б такі відбулися. Тобто причина цього загострювання, цих політичних переслідувань тепер вже доказово нам відома», – зазначає адвокат.

«Оскільки Офіс президента теж має свою соціологію, і я думаю, що її результати точно такі, які сьогодні були оприлюднені Центром Разумкова, то так звана «підозра» і абсолютно незаконні рішення, які ще й приховують від нас, про затримання Порошенка – тепер чітко зрозуміла причина цих дій», – зауважує Ігор Головань.

«Відповідно до закону, до КПК ми, адвокати Порошенка, звернулися до Генпрокурора з клопотаннями. Їх 18», – говорить Головань. Він, зокрема, нагадав,  що подав клопотання про виклик у якості свідків у справі президента Володимира Зеленського, голову фракції «Слуга народу» Давида Арахамію, віце-прем’єрку Ірину Верещук, народних депутатів з монобільшості Данила Гетманцева, Мар’яну Безуглу та Федора Веніславського, які публічно заявляли про нібито відомі їм факти правопорушень з боку Порошенка.

«Оскільки їм такі факти начебто відомі, то доцільно їх допитати як свідків. Ми відповідне клопотання подали. Це клопотання було отримано Офісом генпрокурора 23-24 грудня. Термін на розгляд – три дні. Відповідно сьогодні ці документи мали бути вже готові і відповідно до закону про результат повідомляється той, хто заявив клопотання. Тобто мені має бути вручений документ, який підтверджує або постанову про відмову, або підтвердження того, що клопотання задоволене», – говорить Головань.

«Ми бачимо, що і слідчі, і прокурори бояться, вони ховаються. Ми знаємо, що ганебне, незаконне рішення Печерського суду про затримання Петра Порошенка існує. Його приховують від суспільства, і ми обов’язково доможемося, щоб воно було опубліковано. А ті, хто причетний до його появи – понесли заслужену відповідальність. Ми бачимо, як нехтують законом Офіс генерального прокурора і ДБР. Намагається якнайбільше затягнути час», – говорить адвокат Порошенка.

«Крім того, ми знаємо, що у так званому «повідомленні про підозру» безліч сторінок було про статут Організації Об’єднаних Націй. Ми подали клопотання про витребування статуту ООН і витребування матеріалів кримінального провадження, яке було про вугілля з Південно-Африканської республіки, ми вимагали ознайомлення з матеріалами. Вимагали огляду інтернет-сторінок, де були розслідування журналістів про незаконність дій і низьку якість вугілля з Південно-Африканської республіки», – повідомив адвокат.

«Це маса конкретних речей, які повинно слідство перевірити. І головне – це факт політичних переслідувань. Ми вважаємо, що допит Зеленського, Гетьманцева, Верещук, Арахамії, Безуглої і Веніславського підтвердить наше твердження щодо політичного переслідування», зазначає Ігор Головань.  

«Ще раз повторюся: сьогоднішні результати Центру Разумкова абсолютно чітко пояснюють причину цих беззаконь. Влада боїться того, що їй доведеться здавати свої повноваження, а потім відповідати за скоєне», – наголошує адвокат Петра Порошенка.