У Бердянську Запорізької області медики та освітяни отримають житло за ініціативи «Європейської Солідарності»

У Бердянську Запорізької області депутати міської ради з фракції «Європейська Солідарність» ініціювали програму виділення службового житла медичним працівникам та освітянам. Відповідне рішення було затверджено під час пленарного засідання Бердянської міської ради.

За словами депутатів у місті багато років службове житло отримували лише представники правоохоронних органів та судових систем і фракція «ЄС» вирішила змінити ситуацію та відстояла інтереси медичних працівників та освітян.

Голова фракції «Європейська Солідарність», голова постійної комісії з гуманітарних питань у Бердянській міській раді Ксенія Буханова восени винесла на порядок денний проблему житла робітників медичної та освітньої галузі.

«У Бердянську існує дефіцит кадрів відповідних професій. Молоді спеціалісти не бажають залишатися в місті, бо проблема з житлом ніяк не вирішується, а винаймати помешкання на зарплату медика чи педагога вкрай проблематично. Найбільшої гостроти питання набуло в той момент, коли на сесію міськради хотіли винести пропозицію чергового виділення службового житла правоохоронцям та працівникам суду. Врешті-решт житло правоохоронцям не виділили, проте почали шукати шляхи вирішення проблеми з житлом для медиків», – сказала вона.

Наприкінці грудня під час чергової сесії було затверджено «Положення про порядок надання службового житла окремим категоріям громадян». На його основі молоді вчителі та лікарі зможуть отримувати житло, якщо працюють в міських закладах освіти та медицини.

«Якщо ми хочемо якісну медицину та освіту в нашому місті, то ми маємо дбати про те, щоб не відбувався відтік молодих спеціалістів. Вони мають працювати не на одному лише ентузіазмі. Вони мають знати, що тут їх цінують. Цінують настільки, що готові забезпечувати не лише понаднормовою важкою працею, а й житлом. Насправді це вирішення однієї з найголовніших проблем, що дає змогу молодому спеціалісту спокійно працювати. Ми тримаємо питання на контролі, й з нетерпінням чекаємо, коли нарешті медики почнуть отримувати житло», – прокоментувала затверджене положення Ксенія Буханова.